https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_4f69b599ed3926890eb1d9608_o.jpg
Azərbaycan Əlifbası və Azərbaycan Dili Gününə həsr olunmuş natiqlik çempionatı başa çatıb. "Diksiya Akademiyası"nın təşəbbüsü, “Nar”ın və “ASAN Könüllüləri" Təşkilatının dəstəyi ilə keçirilən layihənin əsas məqsədi gənclərin özünü ifadə etmək qabiliyyətini inkişaf etdirmək, onları Azərbaycan dilində səlis danışmağa sövq etməkdir.
Çempionat 3 tur və final mərhələsindən ibarət olmaqla 250-dən çox natiqi bir araya gətirib. Final mərhələsində iştirak haqqı qazanan 10 iştirakçı qalib gəlmək üçün səhnədə beş dəqiqəlik çıxışlarını təqdim ediblər. "Ana dilində hekayəni danış" natiqlik çempionatının qalibi öz xüsusi nitq istedadı ilə fərqlənən Elza Hacıyeva olub, layihədə 2-ci yerin sahibi Murad Hüseynli, 3-cü yerin sahibi isə Türkan Bədəlova seçilərək “Nar” tərəfindən xüsusi hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Dilin nəsillər arasında körpü və mədəni ifadə vasitəsi kimi gücünə inanan “Nar” ana dilimizin inkişafına yönəlik layihələri dəstəkləməklə Azərbaycan mədəniyyətinin qorunub saxlanmasına və təbliğinə töhfə verir, eyni zamanda gələcək nəslə ünsiyyətdə və özünüifadədə üstün olmağa imkan yaradır. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirdiyi layihələrlə nar.az/projects səhifəsindən ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_4f69b599ed3926890eb1d9608_o.jpg
Завершился чемпионат по ораторскому мастерству, посвященный дню азербайджанского алфавита и азербайджанского языка. Основная цель проекта, проведенного по инициативе «Академии дикции» и при поддержке «Nar» и организации «Волонтеры ASAN» - развитие способности самовыражения у молодежи и поощрение свободного владения азербайджанским языком.
Чемпионат, состоящий из 3 туров и финального этапа свел воедино свыше 250 ораторов. 10 ораторов, завоевавших право на участие в финальном этапе, представили на сцене свои пятиминутные выступления. Победителем первенства ораторского искусства «Расскажи историю на родном языке» стала Эльза Гаджиева, которая выделялась особым речевым талантом. Она, а также Мурад Гусейнли, занявший 2-е место в проекте, и Тюркан Бадалова, занявшая 3-е место. место, были награждены специальными подарками от «Nar».
Веря в силу языка как моста между поколениями и средства культурного самовыражения, «Нар» способствует сохранению и популяризации азербайджанской культуры, поддерживая проекты, направленные на развитие нашего родного языка, и в то же время предоставляет для следующего поколдения возможность преуспеть в общении и самовыражении. Получить подробную информацию о проектах, реализуемых оператором мобильной связи в сфере корпоративной социальной ответственности, можно на странице nar.az/projects.