https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_1732b44f0e2d570dc0895d1fe_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nəzdində “Gənc istedadlar” liseyinin VI sinif şagirdi Sulduz Hacıyev ABŞ-ın Kolumbiya Universitetində keçirilən Beynəlxalq Kopernikus Olimpiadasında riyaziyyat üzrə qızıl medala layiq görülüb.
"Global Olympic Center"in təşkilatçılığı ilə keçirilən Beynəlxalq Kopernikus Olimpiadasının qlobal mərhələsində ölkəmizi müxtəlif məktəblərdən seçilmiş 60 istedadlı şagirddən ibarət komanda təmsil edib.
Olimpiadanın açılış mərasimində komandamızın üzvləri Azərbaycan dövlət himninin sədaları altında səhnəyə çıxıblar. Azərbaycanlı riyaziyyatçılar beynəlxalq turnirdə 22 ölkə ilə yarışıb və ölkəmizin komandası 5 kateqoriya üzrə təmsil olunub.
“Gənc istedadlar” liseyinin VI sinif şagirdi Sulduz Hacıyev 12 yaş qrupunda olimpiadının qalibi olub, qızıl medala layiq görülüb.
Sonda olimpiada qalibləri mükafatlandırılıb. Mükafatlandırma mərasimində Azərbaycanın ABŞ-dakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Xəzər İbrahim çıxış edərək bütün iştirakçıları və Azərbaycan komandasını təbrik edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_1732b44f0e2d570dc0895d1fe_o.jpg
Учащийся лицея «Молодые таланты» при Бакинском государственном университете (БГУ) Сулдуз Гаджиев на Международной олимпиаде Коперника, проходившей в Колумбийском университете США, награжден золотой медалью по математике.
На глобальном этапе олимпиады Азербайджан представляла команда из 60 талантливых учеников, отобранных из разных школ страны. В турнире азербайджанские математики соревновались со школьниками из 22 стран, и сборная нашей страны была представлена в 5 категориях.
Учащийся лицея «Молодые таланты» при БГУ Сулдуз Гаджиев стал победителем олимпиады в возрастной группе 12 лет и награжден золотой медалью.
В конце турнира прошла церемония награждения победителей, на которой всех участников и азербайджанскую команду поздравил Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджана в США Хазар Ибрагим.