https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_c9e26518b051548715c0d3033_o.jpg
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) sədri Numan Kurtulmuşun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iyulun 11-də Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuşu hava limanında Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Hüseynli, Milli Məclisin Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası işçi qrupunun rəhbəri Əhliman Əmiraslanov, hər iki ölkənin səfirləri Rəşad Məmmədov, Cahit Bağcı və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_c9e26518b051548715c0d3033_o.jpg
A delegation led by Chairman of the Grand National Assembly of Türkiye (GNAT) Numan Kurtulmuş arrived in Azerbaijan on an official visit on 11 July.
A guard of honour was posted at the Heydar Aliyev International Airport with the national flags of both countries flying.
The welcoming party for Mr Kurtulmuş included, amongst others, First Deputy Chair of the Milli Majlis Ali Huseynli, Head of our working group for inter-parliamentary connexions with Türkiye Ahliman Amiraslanov and the two countries’ ambassadors: Rashad Mammadov of Azerbaijan and Cahit Bağçı of Türkiye.