https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_c9e26518b051548715c0d3033_o.jpg
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) sədri Numan Kurtulmuşun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iyulun 11-də Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuşu hava limanında Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Hüseynli, Milli Məclisin Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası işçi qrupunun rəhbəri Əhliman Əmiraslanov, hər iki ölkənin səfirləri Rəşad Məmmədov, Cahit Bağcı və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_c9e26518b051548715c0d3033_o.jpg
Делегация во главе с председателем Великого Национального Собрания Турции (ВНСТ) Нуманом Куртулмушом 11-го июля прибыла в Азербайджан с официальным визитом.
При развевающихся государственных флагах обеих стран в международном аэропорту им. Гейдара Алиева был выставлен почётный караул.
Среди встречавших г-на Куртулмуша были первый зампредседателя Милли Меджлиса Али Гусейнли, руководитель нашей рабочей группы по межпарламентским связям с Турцией Ахлиман Амирасланов и послы двух стран – Рашад Мамедов и Джахит Багчы.