https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_2ae659a91525187448d218e16_o.jpg
Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor Fərda İmanov iclasda 2022/2023-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası və Yekun Dövlət Attestasiyasının nəticələri barədə təqdimatla çıxış edib. İmtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən, müvəffəqiyyət göstəricisi 83, keyfiyyət göstəricisi isə 39 faiz olub.
Apelyasiya Komissiyasının sədri Elşad Qurbanov sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif, Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılması barədə məlumat verib.
Yaz imtahan sessiyasının nəticələri Elmi Şura üzvləri tərəfindən məqbul hesab edilib.
Daha sonra BDU-nun Antiplagiat Komissiyasının rəhbəri Kəmalə Alışevanın və Fizika fakültəsinin dekanı Bəxtiyar Paşayevin hesabatları dinlənilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_2ae659a91525187448d218e16_o.jpg
Состоялось последнее заседание Ученого совета Бакинского государственного университета (БГУ) в 2022/2023 учебном году. Ректор Эльчин Бабаев довел до сведения участников заседания вопросы повестки дня.
Проректор по организации учебного процесса и технологиям обучения Фарда Иманов выступил с докладом об итогах экзаменационной сессии весеннего семестра 2022/2023 учебного года и результатах Итоговой государственной аттестации. По результатам экзаменационной сессии показатель успешности составила 83 процента, а показатель качества – 39 процентов.
Председатель Апелляционной комиссии Эльшад Гурбанов проинформировал о рассмотрении заявлений, предложений и жалоб, поступивших по «Горячей линии» Министерства науки и образования относительно хода экзаменов.
Члены Ученого совета результаты экзаменационной сессии признали приемлемыми.
Затем заслушаны доклады председателя антиплагиатной комиссии БГУ Кямалы Алышевой и декана физического факультета Бахтияра Пашаева.