https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_fc6d950d6a2049864f26b7985_o.jpg
2023-cü ilin birinci rübündə SE Labs tərəfindən Kaspersky Plus, Kaspersky Small Office Security, biznes üçün Kaspersky Endpoint Security həlləri digər 15 şirkətin son nöqtə təhlükəsizliyi həlləri ilə birlikdə sınaqdan keçirilib. Bütün Kaspersky məhsulları ən yüksək ümumi bal toplayaraq və 100% səmərəlilik göstərərək ən yüksək AAA reytinqi qazanıb.
Sınaq zamanı həllər tanınmış üsullardan istifadə etməklə həyata keçirilən hədəfli hücumlardan tutmuş real poçt və internet təhdidlərinə qədər müxtəlif təhlükələrə məruz qalıb. Test həllərin real vaxtda təhdidləri nə qədər effektiv müəyyənləşdirdiyini və blokladığını və neçəsinin yalançı pozitiv verdiyini ortaya çıxarıb
Bütün Kaspersky həlləri Total Accuracy Rating üzrə ən yüksək 1144 bal toplayıb. Reytinq iki hissədən ibarətdir. Birincisi Protection Rating adlanır. Burada Kaspersky həlləri sistemi poza biləcək bütün təhlükələrin aşkarlanması, bloklanması və qarşısının alınmasından sonra maksimum 400 bal toplayıb. İkinci hissə Legitimate Software Rating adlanır. Kaspersky həlləri hər bir məhsulun istifadəçi ilə qarşılıqlı əlaqəsinə əsaslanaraq qanuni tətbiqləri və URL-ləri dəqiq təsnif etmək üzrə həmçinin maksimum 744 xal qazanıb.
Kaspersky SE Labs-ın hər bir rüblük testində iştirak edir. 2022-ci ildə şirkətin həlləri dörd bu tip sınaqdan üçündə birinci yeri tutub. Onlar 100% müdafiə nəticəsi göstərib, maksimal Total Accuracy Rating balı və ən yüksək ümumi AAA reytinqini əldə ediblər.
“Zərərli proqram daim inkişaf edir, ona görə də məlumatların itirilməsi və sızması, maliyyə riskləri, korporativ infrastrukturda xətalar və bir çox digər xoşagəlməz nəticələri azaltmaq üçün təşkilatlar və fərdlər üçün cihazlarını effektiv şəkildə qorumaq vacibdir. Biz daim yeni kibertəhlükələri aşkarlayır və tədqiq edirik, təhlükəsizlik texnologiyaları və məhsullarımızı təkmilləşdiririk. Biz 2016-cı ildən mütəmadi olaraq SE Labs testlərində iştirak edirik və əvvəllər, 2010-cu ildən onun sələfi Dennis Technology Labs tərəfindən aparılan sınaqlara qoşulurduq. SE Labs kibertəhlükəsizlik həllərinin çox mürəkkəb və real sınaqlarını həyata keçirir. Buna görə də məhsullarımızın uzun illərdir bu sınaqlarda öz effektivliyini sübut etməyindən dolayı qürurluyuq. Müntəzəm müstəqil sınaqlar sayəsində biz təkmilləşdirmə üçün sahələr tapırıq və müştərilərimiz və tərəfdaşlarımız Kaspersky həllərində ən yüksək müdafiə keyfiyyətinin müstəqil təsdiqidir”, - deyə Kaspersky-nin Təhdidlərin Tədqiqatı Şöbəsinin rəhbəri Aleksandr Liskin qeyd edir.
“Testlərimiz ən son hücum və təhdid növlərinə əsaslanır. Həllərin istifadəçilərin cihazlarını qorumaq qabiliyyətini qiymətləndirməklə biz satıcıların məhsullarını effektiv və müasir tələblərə uyğun şəkildə saxlamaq üçün nə qədər səy göstərdiyini görə bilərik. Kaspersky 2022-ci il ərzində olduğu kimi bu ilin birinci rübündə də əla nəticələr göstərib. Onun həlləri 100% təhlükəsizlik səviyyəsini sübut etməyə davam edir, şirkət isə öz məhsullarının imkanlarını davamlı olaraq təkmilləşdirməyə sadiqliyini nümayiş etdirir”, - SE Labs-ın Baş Direktoru Saymon Edvards öz növbəsində bildirib.
Test nəticələri haqqında tam hesabatı buradan görə bilərsiniz: “Kiçik biznes üçün məhsullar”, “İri biznes üçün məhsullar və “Ev istifadəçiləri üçün məhsullar”.
Zərərli proqramlara qarşı müdafiədə maksimum effektivlik göstərən Kaspersky məhsulları haqqında biznes üçün Kaspersky Security, Kaspersky Small Office Security və Kaspersky Plus səhifələrində öyrənə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_fc6d950d6a2049864f26b7985_o.jpg
В первом квартале 2023 года компания SE Labs протестировала Kaspersky Plus, Kaspersky Small Office Security, Kaspersky Endpoint Security для бизнеса совместно с решениями для защиты конечных устройств ещё 15 компаний. Все продукты «Лаборатории Касперского» получили наивысшие итоговые баллы и показали 100%-ную эффективность. Им был присвоен максимальный рейтинг ААА.
В ходе тестирования решения подвергались разнообразным угрозам: от целевых атак с использованием известных техник до реальных почтовых и интернет-угроз. Тестирование выявляло, насколько эффективно решения выявляют и блокируют угрозы в режиме реального времени и сколько выдают ложноположительных срабатываний.
Все решения «Лаборатории Касперского» получили наивысшую оценку по показателю Total Accuracy Rating — 1144 балла. Он состоит из двух частей. Первая — Protection Rating. Здесь решения «Лаборатории Касперского» получили максимальные 400 баллов после обнаружения, блокировки и предотвращения всех угроз, которые могут скомпрометировать систему. Вторая часть — Legitimate Software Rating. По этому показателю решениям также присвоили максимальные 744 балла — за точную классификацию легитимных приложений и URL-адресов с учётом взаимодействия каждого продукта с пользователем.
«Лаборатория Касперского» участвует в каждом ежеквартальном тесте SE Labs. В 2022 году решения компании заняли первые места в трёх таких тестах из четырёх. Они показали 100%-ный результат защиты, получили максимальное значение Total Accuracy Rating и наивысший итоговый рейтинг ААА.
«Вредоносное ПО постоянно развивается, поэтому организациям и индивидуальным пользователям важно эффективно защищать свои устройства, чтобы снизить вероятность потери и утечки данных, финансовых рисков, сбоев в корпоративной инфраструктуре и многих других неприятных последствий. Мы непрерывно обнаруживаем и исследуем новые киберугрозы и совершенствуем защитные технологии и продукты. Мы регулярно принимаем участие в тестах SE Labs с 2016 года, а ранее, с 2010 года, проходили тесты у её предшественника — Dennis Technology Labs. SE Labs проводит очень сложное и приближенное к реальности тестирование решений для кибербезопасности. Вот почему мы очень гордимся тем, что наши продукты подтверждают свою эффективность в этих тестах на протяжении многих лет. Благодаря регулярному независимому тестированию мы находим области для усовершенствования, а наши клиенты и партнёры — независимое подтверждение высочайшего качества защиты в решениях „Лаборатории Касперского”», — комментирует Александр Лискин, руководитель управления исследования угроз «Лаборатории Касперского».
«В основе наших тестов лежат новейшие виды атак и угроз. Оценивая способность решений защищать устройства пользователей, мы можем видеть, какие усилия вендоры прилагают для поддержания эффективности и актуальности своих продуктов. „Лаборатория Касперского” показала впечатляющие результаты в первом квартале, как и в течение 2022 года. Её решения продолжают подтверждать 100%-ый уровень защиты, а компания демонстрирует своё стремление постоянно совершенствовать возможности своих продуктов», — отмечает Саймон Эдвардс, генеральный директор SE Labs.
Посмотреть полный отчёт о результатах тестирования можно по ссылкам: «Продукты для малого бизнеса», «Продукты для крупного бизнеса» и «Продукты для домашних пользователей».
Узнать больше о продуктах «Лаборатории Касперского», показавших максимальную эффективность в защите от вредоносных программ, можно на страницах Kaspersky Security для бизнеса, Kaspersky Small Office Security и Kaspersky Plus.