https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_e58e384dc76ef07dc69e58735_o.jpg
Bakıda Azərbaycan üçün xüsusi olaraq hazırlanmış yeni Herbalife reseptlər kitabının təqdimatı uğurla keçirilib. “Mezzo Lounge” restoranında keçirilən tədbir 25 media nümayəndəsini və qida bloqerlərini, yemək bişirməyi və balanslı qidalanmağı sevənləri, sağlam həyat tərzinin tərəfdarlarını bir araya gətirib.
Herbalife-ın Qafqaz üzrə Biznesə Dəstək üzrə Baş Meneceri İrakli Çaçanidze qonaqları salamlayaraq, Herbalife-dan Azərbaycanda yeni reseptlər kitabının hazırlanmasının brendə və kulinariya istiqamətinə maraq göstərdiklərinə görə minnətdarlığını bildirdi: “ Bu layihədə iştirak etdikləri üçün bütün əməkdaşlara və əlbəttə ki, Herbalife Müstəqil Tərəfdaşlarına kitabın yaradılmasında şəxsi iştiraklarına və Azərbaycanda balanslaşdırılmış qidalanma və sağlam həyat tərzinin təbliğinə verdikləri böyük töhfəyə görə təşəkkür edirəm. Bu kitab bizim birgə işimizin bəhrəsidir.” İrakli onu da qeyd edib ki, bu il Herbalife Azərbaycanda biznes fəaliyyətinin on illiyini qeyd edir.”
Bütün qonaqlar yeni kitabdan müxtəlif yeməklərin dequstasiyasına və baş aşpaz Seymur Cavadovun təravətləndirici protein kokteyllərinin hazırlanması üzrə master-klassa dəvət olunub. Tədbirdə Herbalife-ın qidalanma üzrə eksperti Emil Hidayətli yeni reseptlər kitabının aktuallığından və müasir qidalanma tendensiyalarından danışıb.
Herbalife-ın reseptlər kitabında şirkətin məhsullarından istifadə edilən 29 resept, o cümlədən Azərbaycanın milli mətbəxinin desert yeməkləri var. Kitab Herbalife Müstəqil Tərəfdaşlarının rəyi ilə hazırlanmışdır. Kitabın onlayn versiyası Herbalife.az saytında mövcuddur.
Herbalife 1980-ci ildən bəri balanslaşdırılmış qida məhsulları ilə insanların həyatını dəyişdirən, həmçinin Müstəqil Tərəfdaşları üçün yeni iş imkanları açan dünyanın aparıcı şirkətlərindən biridir. Herbalife təkcə elmi nailiyyətlərə əsaslanan yüksək keyfiyyətli məhsullar deyil, həm də insanları sağlam və aktiv həyat tərzi sürməyə ruhlandıran bir cəmiyyətdir.

«В Баку состоялась презентация книги рецептов Herbalife» - ФОТО
«В Баку состоялась презентация книги рецептов Herbalife» - ФОТО «В Баку состоялась презентация книги рецептов Herbalife» - ФОТО
В Баку успешно прошла презентация новой книги рецептов Herbalife, разработанной специально для Азербайджана. На мероприятии в ресторане Mezzo Lounge собрались 25 представителей СМИ и фуд-блогеры, любители кулинарии и сбалансированного питания, приверженцы здорового образа жизни.
Ираклий Чачанидзе, Старший менеджер по поддержке бизнеса стран Кавказа в Herbalife, приветствуя гостей, выразил им свою благодарность за интерес к бренду и кулинарному направлению, в рамках развития которого в Азербайджане появилась новая книга рецептов от Herbalife: «Благодарю всех сотрудников за вовлечение в этот проект, и безусловно, Независимых Партнеров Herbalife за их личное участие в создании книги и огромный вклад в продвижение сбалансированного питания и здорового образа жизни в Азербайджане. Эта книга - плод нашего совместного труда». Также Ираклий отметил, что в этом году компания Herbalife отмечает десятилетний юбилей бизнеса в Азербайджане.
Всем гостям было предложено принять участие в дегустации разнообразных блюд из новой книги и в мастер-классе по приготовлению освежающих протеиновых коктейлей от шеф-повара Сеймура Джавадова. Подробнее про актуальность новой книги рецептов и тенденции в современном питании на мероприятии рассказал Эмиль Гидаятли, эксперт по питанию Herbalife.
Новая кулинарная книга от Herbalife содержит 29 рецептов с использованием продуктов компании, включая десертные блюда национальной кухни Азербайджана. Книга была разработана при участии Независимых Партнеров Herbalife.  Онлайн-версия книги доступна на сайте Herbalife.az.
Herbalife - одна из лидирующих международных компаний, которая с 1980 года меняет жизнь людей с помощью продуктов сбалансированного питания, а также открывает новые бизнес-возможности для своих Независимых Партнеров. Herbalife – это не только продукты высокого качества, созданные на основе научных достижений, но и сообщество, которое вдохновляет людей на здоровый и активный образ жизни.