https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_98f2f8073ab39e8f86c1ba982_o.jpg
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində, iyulun 6-dan etibarən “Əyləncəli səyahət” (JOY RIDE) adlı möhtəşəm və macəralı Amerika filminin nümayişi başlayır.
Hollivud komediyasının prodüseri, məşhur ssenarist və aktyor Set Rogendir. Onunla birlikdə əfsanəvi “Superbad”, “The Boys”, “Pam & Tommy” kimi qlobal hitlərə imza atmış Evan Qoldberq bu filmdə də ortaq müəllif və ortaq prodüserdir. Karyerasında ilk dəfə olaraq Rogen, qızlara yönəlmiş bir layihə həyata keçirdi. Məşhur aktyor/prodüser “Mən ayda yüzlərlə ssenari alıram, oxuyuram, lakin “Əyləncəli səyahət”-in ssenarisi şəxsən mənim üçün istənilən pulu ödəməyə hazır olduğum bir ssenari idi! O, çox gülməli və eyni zamanda ürəkdən yazılmışdır ki, bu da, şübhəsiz hər bir prodüser üçün böyük uğurdur” deyərək, SXSW festivalı çərçivəsində keçirilən filmin premyerası zamanı fikirlərini bölüşdü.
Qızların macəralarından bəhs edən komediya filminin rejissoru, ssenari müəllifi və prodüseri Adel Lim olub. Onun Hollivuddakı böyük uğurlarından biri məşhur “Crazy Rich Asians” filmi hesab olunur (dünya üzrə gəlir 238 milyon dollar olmuşdur). Limin rejissorluq debütünü etdiyi növbəti layihəsi- Disneyin animasiya blokbasteri “Raya və Son Əjdaha” idi.
Film unudulmaz səyahətə çıxan dörd rəfiqənin həyəcanlı və gülüş dolu macəralarından bəhs edir! Odrinin (Eşli Park) işgüzar səfəri uğursuzluğa düçar olanda o, kömək üçün ən yaxın rəfiqəsi Loloya (Şerri Kola), Çin televiziya ulduzuna çevrilmiş kollec rəfiqəsi Ketiyə (Stefani Syui) və Lolanın ekssentrik əmisi qızı Mamiyə (Sabrina Vu) müraciət edir. Dörd dost birlikdə Asiya üzrə səyahətə çıxırlar və yol boyu özünü qəbul edib, sevməyin nə demək olduğunun kəşf edirlər.
Baş qəhrəman Obrini “Emily in Paris” şousunda baş roldan sonra tamaşaçıların aşiq olduğu aktrisa, rəqqasə və müğənni Eşli Park canlandırıb. Brodvey musiqili layihəsi “Mean Girls”-da roluna görə Eşli Park nüfuzlu “Tony” Mükafatına namizəd olmuşdur.
Onun rəfiqəsi Ket rolunu isə, “ailəvi seriallar” ulduzu, Stefani Syu canlandırır. O, bu il məşhur elmi-fantastik komediya “Hər şey hər yerdə və bir anda” filmində baş qəhrəman Mişel Yeohun qızı roluna görə “Oskar” mükafatına namizəd olub. Syu həmçinin "Möcüzəli missis Meysel" layihəsində və “Şan-Çi və on halqa əfsanəsi” super qəhrəman blokbaster filmlərində rolları ilə tanınır.
Rotten Tomatoes-da “Əyləncəli səyahət” (JOY RIDE) reytinqi heç vaxt aşağı düşmür,ilk izləyicilər isə ona inamla yüksək qiymət verirlər.
“Əyləncəli səyahət” istirahət etmək və müsbət enerjilə yüklənmək istəyənlər üçün mükəmməl bir filmdir.
CinemaPlus kino tarixinin ən yaxşı premyeraları ilə sizi sevindirməyə və xoş sürprizlər etməyə həmişə hazırdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_98f2f8073ab39e8f86c1ba982_o.jpg
В сети кинотеатров «CinemaPlus» с 6 июля стартует сногсшибательный, приключенческий американский фильм «Безумная поездочка» (JOY RIDE).
Продюсером этой голливудской комедии выступил Сет Роген, известный сценарист, актёр, продюсер и его постоянный соавтор и сопродюсер Эван Голдберг, с которым они работают начиная с легендарных «СуперПерцев» и вплоть до недавних глобальных хитов, которыми стали «Пацаны» и «Пэм & Томми». Впервые в своей карьере Роген взялся за проект, в центре которого - девушки: «Я получаю сотни сценариев в месяц, читаю десятки, но сценарий JOY RIDE (Безумная поездочка) был тем, за который я лично готов был заплатить любые деньги! Это гомерически смешно и при этом написано с сердцем, что безусловно - большая удача любого продюсера», - делился знаменитый актёр/продюсер на премьере фильма в рамках фестиваля SXSW.
Режиссёром, сценаристом и продюсером комедийного фильма о девичьих приключениях выступила Адель Лим. Её большим прорывом в Голливуде стала адаптация популярного романа «Безумно богатые азиаты» в не менее популярный одноименный фильм (238 000 0000 долларов мирового бокс-офиса). Следующим проектом Лим стала анимационный блокбастер от Disney «Рая и Последний Дракон», теперь же пришел черёд Лим и дебютировать в качестве режиссёра.
В фильме рассказывается о улётной комедии четырёх подруг, которые отправляются в незабываемое путешествие! Когда деловая поездка Обри (Эшли Парк) в Пекин превращается в катастрофу, девушка обращается за помощью к своим подругам: харизматичной Лоло (Шерри Кола), яркой звезде «мыльных опер» Кэт (Стефани Сюй), и кузине Лоло с позывным Мертвоглазка (Сабрина Ву), которая помешана на K-Pop. Их эпический опыт дружбы, познания и дикого разгула неожиданно откроет им правду о любви, жизни и самих себе…
Главную героиню Обри сыграла актриса, танцовщица и певица Эшли Парк, которую зрители полюбили после ключевой роли в шоу «Эмили в Париже», а за роль в бродвейском мюзикле «Mean Girls» Эшли Парк была номинирована на престижную премию «Тони».
В роли её подружки Кэт, звезды «мыльных опер», снялась Стефани Сюй, номинированная в этом году на «Оскар» за роль дочери главной героини Мишель Йео в нашумевшей фантастической комедии «Всё везде и сразу». Также Сюй известна по ролям в проекте «Удивительная миссис Мейзел» и супергеройском блокбастере «Шан-Чи и легенда десяти колец».
Рейтинг JOY RIDE (Безумная поездочка) на Rotten Tomatoes не опускается ниже 100% отметки «свежести», а первые зрители уверенно ставят оценку «А».
Фильм «Безумная поездочка» - это идеальный фильм для тех, кто хочет отдохнуть и получить заряд позитива.