https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_80656b7ae39a509780313c094_o.jpg
Azərbaycan və İtaliya Müdafiə nazirlikləri arasında imzalanan plana əsasən, Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzində hər iki ölkənin hərbi-mülki əməkdaşlıq (CIMIC) üzrə ekspertlərinin görüşü keçirilib.
Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin zabitləri Azərbaycan Ordusunda hərbi-mülki əməkdaşlıqla bağlı həyata keçirilən tədbirlər barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib.
Görüşdə mövzu ilə bağlı brifinqlər təqdim olunub, hərbi-mülki əməkdaşlıq sahəsində qabaqcıl təcrübənin öyrənilməsi məsələləri müzakirə edilib, keçirilən görüşlərin səmərəliliyi qeyd olunub.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_80656b7ae39a509780313c094_o.jpg
A meeting of Azerbaijani and Italian experts on Civil-Military Cooperation (CIMIC) was held at the Training and Educational Center of the Azerbaijan Army in accordance with the plan signed between the Defense Ministries of Azerbaijan and Italy.
Officers of the Department for Ideological Work and Moral-Psychological Support of the Main Department for Personnel informed the guests about the measures on CIMIC implemented in the Azerbaijan Army.
At the meeting, thematical briefings were presented, the issues of studying advanced practices in CIMIC were discussed, and the effectiveness of the conducted meetings were noted.