https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_80656b7ae39a509780313c094_o.jpg
Azərbaycan və İtaliya Müdafiə nazirlikləri arasında imzalanan plana əsasən, Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzində hər iki ölkənin hərbi-mülki əməkdaşlıq (CIMIC) üzrə ekspertlərinin görüşü keçirilib.
Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin zabitləri Azərbaycan Ordusunda hərbi-mülki əməkdaşlıqla bağlı həyata keçirilən tədbirlər barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib.
Görüşdə mövzu ilə bağlı brifinqlər təqdim olunub, hərbi-mülki əməkdaşlıq sahəsində qabaqcıl təcrübənin öyrənilməsi məsələləri müzakirə edilib, keçirilən görüşlərin səmərəliliyi qeyd olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_80656b7ae39a509780313c094_o.jpg
Согласно плану, подписанному между министерствами обороны Азербайджана и Италии, в Учебно-тренировочном центре Азербайджанской Армии состоялась двусторонняя встреча экспертов по вопросам военно-гражданского сотрудничества (CIMIC).
Офицеры Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу подробно проинформировали гостей о мероприятиях, проводимых в Азербайджанской Армии в сфере военно-гражданского сотрудничества.
На встрече были представлены брифинги по теме, обсуждены вопросы изучения передового опыта в области военно-гражданского сотрудничества, отмечена эффективность проводимых встреч.