Bakı Limanı tərəfindən Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən minifutbol çempionatına yekun vurulub
Bakı Limanı tərəfindən Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən minifutbol çempionatına yekun vurulub Bakı Limanı tərəfindən Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən minifutbol çempionatına yekun vurulub
Bakı Limanı təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən silsilə tədbirlərdən daha biri uğurla yekunlaşıb. Bu gün Limanda fəaliyyət göstərən dövlət və özəl sektoru təmsil edən 16 futbol komandasının iştirak etdiyi minifutbol çempionatının final oyunu baş tutub. İki ay davam edən çempionatın final mərhələsində Bakı Limanının Mühafizə departamentinin komandası ilə Dövlət Gömrük Komitəsini təmsil edən komanda (ERDNBGİ) qarşılaşıb. Bərabərlik şəraitində davam edən matçın sonundakı penallaşma seriyasında DGK-nın minifutbol komandası fərqlənərək qalib adını qazanıb. Bakı Limanının Mühafizə departamentinin komandası 2-ci yer, Nəqliyyat xidmətinin komandası isə 3-cü yerdə qərarlaşıb.
Çempionatın sonunda təşkil edilən təltifetmə mərasimində qaliblərə kubok, medal, diplom və pul mükafatı təqdim edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_0710abaa9d384cb2cea5075e7_o.jpg
One of the series of events dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev, organized by Port of Baku, has successfully concluded. Today, the final game of the mini-football championship, in which 16 football teams representing the public and private sectors, operating in the port, took place. In the final stage of the championship, which lasted for two months, the team of the Security Department of the Port of Baku met with the team of the State Customs Committee. In the penalty shoot-out at the end of the match, which continued under conditions of equality, the mini-football team of SCC stood out and won the title. The team of the security department of Port of Baku took the 2nd place, and the team of the transport service took the 3rd place.
Cups, medals, diplomas and prizes were presented to the winners at the awarding ceremony held at the end of the championship.