https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_a075a6af42c34c35364d30738_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) SABAH qruplarının Hüquqşünaslıq ixtisasının IV kurs tələbəsi Rəhim Abasov DAAD beynəlxalq təqaüdünün hüquqşünaslıq ixtisası üzrə ölkədə yeganə qalibi olub.
Rəhim Abasov təhsil aldığı müddətdə bir çox rəqabətli beynəlxalq və yerli təqaüd proqramlarının qalibi seçilib. 2022-ci ildə ABŞ Dövlət Departamentinin maliyyələşdirdiyi “SUSI” təqaüd proqramının 1000-ə yaxın müraciətçi arasından qalibi olaraq Pensilvaniya ştatında, Shippensburg Universitetində mübadilə təhsili alıb. “Erasmus+TC”, “European Young Leaders Forum”da tam təqaüdlə iştirak edib.
Rəhim Abasov müxtəlif vaxtlarda beynəlxalq gənclər təşkilatı olan Avropa Hüquqşünas Tələbələr Assosiasiyasının (ELSA Azərbaycan) vitse-prezidenti və prezidenti kimi fəaliyyət göstərib. ELSA-nın Maltada keçirilən 83-cü Beynəlxalq şura toplantısında və Vyanada keçirilən “Rule of Law” konfransında iştirak edib, Avropa Şərq Tərəfdaşlığı çərçivəsində Azərbaycanın “Gənc Avropa Səfiri” kimi fəaliyyət göstərib.
Rəhim Abasov “Paşa Holdinq” tərəfindən təşkil olunan “Əlaçı” təqaüdünün 3000 müraciətçi arasından qalibi olub. Təhsil aldığı müddət ərzində “SABAH” qrupları təqaüdü və dövlət təqaüdü alıb.
Hazırda Rəhim Abasov 600-ə yaxın müraciətçi arasından Almaniyanın DAAD təqaüdünün ölkədə hüquqşünaslıq ixtisası üzrə yeganə qalibidir və təhsilini Almaniyada tam təqaüdlə davam etdirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_a075a6af42c34c35364d30738_o.jpg
Студент групп SABAH Бакинского государственного университета (БГУ) по специальности «Правоведение» Рагим Абасов стал единственным в стране обладателем международной стипендии DAAD в области права.
Рагим Абасов побеждал на многих международных и местных стипендиальных программах. В 2022 году он учился в Шиппенсбургском университете в Пенсильвании в качестве победителя стипендиальной программы «SUSI», финансируемой Государственным департаментом США. Участвовал в «Erasmus+TC», «European Young Leaders Forum» с полной стипендией.
Рагим Абасов работал вице-президентом и президентом Европейской ассоциации студентов-юристов (ELSA Азербайджан). Он участвовал в 83-м заседании Международного совета ELSA и конференции «Rule of Law», состоявшейся в Вене.
Он в рамках Европейского Восточного партнерства работал «Молодым европейским послом» Азербайджана.
Рагим Абасов выиграл стипендию «Отличник» компании «Pasha Holding». Во время учебы получал стипендию групп «SABAH» и государственную стипендию. В настоящее время Рагим Абасов является единственным в стране обладателем стипендии DAAD в области права, и продолжит обучение в Германии с полной стипендией.