https://www.innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_bd89735a6421a827aa24c3328_o.jpg
23 may 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibb Xidməti Departamentinin Elmi-Praktiki və Tədris Mərkəzinin və Dövlət Gömrük Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Allergik xəstəliklərin diaqnostikası və müalicəsinə müasir yanaşmalar” mövzusunda beynəlxalq elmi seminar keçiriləcək. Beynəlxalq Elmi Seminar allergik xəstəliklərin diaqnostikası və müalicəsi sahəsində mütəxəssislərin təcrübə mübadiləsi və bacarıqlarının artırılması məqsədilə keçirilir. Seminarda Azərbaycan, Qazaxıstan və Rusiyadan olan ekspertlərin 4 təqdimatı nəzərdə tutulub. Elmi seminarın proqramına uyğun olaraq allerqoloq-immunoloq, pediatr, terapevt, qastroenteroloq, dietoloq, laboratoriya diaqnostikası üzrə mütəxəssislərin iştirakı gözlənilir.
Beynəlxalq elmi seminar ZOOM platformasında keçiriləcək
Seminarda iştirak ödənişsizdir. Bütün maraqlanan mütəxəssisləri seminarın işinə qoşulmağa dəvət edirik!

https://www.innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_bd89735a6421a827aa24c3328_o.jpg
23 мая 2022 года будет проведен научный семинар на тему "Современные подходы к диагностике и лечению аллергических заболеваний", организованный Научно-Практическим и Учебным Центром Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета и Центральным Таможенным Госпиталем.
Научный семинар проводится с целью обмена опытом и повышения квалификации специалистов в области диагностики и лечения аллергических заболеваний. На семинаре планируется 4 выступления экспертов из Азербайджана, Казахстана и России.
В соответствии с программой научного семинара, ожидается участие врачей аллергологов-иммунологов, педиатров, терапевтов, гастроэнтерологов, диетологов, специалистов по лабораторной диагностике.