https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_bb29556084d27e623bb03bb7b_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti iyunun 19-da Avstriya Respublikasının paytaxtı Vyana şəhərinə rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin komitə sədrləri Tahir Mirkişili (Avstriya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri), Siyavuş Novruzov, deputatlar Sahib Alıyev, Azər Kərimli, Elnur Allahverdiyev, parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Vyana Beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Avstriya parlamentinin Protokol İdarəsinin rəisi Eva Russek, Azərbaycanın Avstriyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəyli və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_bb29556084d27e623bb03bb7b_o.jpg
A parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova have landed in Vienna on an official visit on 19 June.
Amongst the delegation members are leaders of our parliamentary committees Tahir Mirkishili (also heads the working group for inter-parliamentary connexions with Austria) and Siyavush Novruzov as well as MPs Sahib Aliyev, Azer Karimli and Elnur Allahverdiyev, and Chief of the Milli Majlis Staff Farid Hajiyev.
The welcoming party at the Vienna International Airport included Head of the Protocol Department of the Austrian Parliament Eva Russek and Azerbaijani Ambassador in Vienna Rovshan Sadigbeyli.