https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_bb29556084d27e623bb03bb7b_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti iyunun 19-da Avstriya Respublikasının paytaxtı Vyana şəhərinə rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin komitə sədrləri Tahir Mirkişili (Avstriya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri), Siyavuş Novruzov, deputatlar Sahib Alıyev, Azər Kərimli, Elnur Allahverdiyev, parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Vyana Beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Avstriya parlamentinin Protokol İdarəsinin rəisi Eva Russek, Azərbaycanın Avstriyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəyli və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_bb29556084d27e623bb03bb7b_o.jpg
Возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 19-го июня прибыла в Вену с официальным визитом.
Среди членов делегации – главы наших парламентских комитетов Тахир Миркишили (также руководитель рабочей группы по межпарламентским связям с Австрией) и Сиявуш Новруз, депутаты Сагиб Алиев, Азер Керимли и Эльнур Аллахвердиев, а также глава парламентского Аппарата Фарид Гаджиев.
В международном аэропорту австрийской столицы их встречали заведующий Протокольным отделом парламента страны Эва Руссек, посол Азербайджана в Австрии Ровшан Садигбейли и прочие официальные лица.