https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_04393826dafaf5c998b46ca40_o.jpg
Premium kinoteatr “CinemaPlus Amburan”da açıq hava altında yay mövsümünün təntənəli açılışı keçirilib. Kinoteatr Bilgəh qəsəbəsində, “Amburan Mall” ticarət mərkəzinin 1-ci mərtəbəsində yerləşir.
Tədbirin keçirilməsinin əsas səbəbi, “Transformerlər” fantastik döyüş filminin yeni hissəsinin, premyeradan öncə baş tutan nümayişi olub.
Nəhəng transformer və avtomobillər izləyicilərin maraq mərkəzindəydilər.
DJ-in lazer şousu, atəş və işıqla olan performans tədbirə xüsusi ab-hava verib.
“Porsche” şirkəti bu filmin çəkilişlərinə cəlb olunmuş avtomobil modellərini nümayiş edirərək, gecənin baş sponsoru oldu.
Tədbirdə Azərbaycan kino və teatr aktrisası, televiziya aparıcısı, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti , Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqının İdarə Heyətinin üzvü - Həmidə Ömərova, Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrının direktoru, Əməkdar artist - Elman Rəfiyev, Azərbaycan Braziliya Ciu-Citsu Federasiyasının prezidenti - Aqil Acalov, “Eurovision 2011” mahnı müsabiqəsinin qalibi - Eldar Qasımov, aktyor Nəsimi Mirzəyev, o cümlədən jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri iştirak ediblər.
Gecə elmi-fantastik janrında çəkilmiş “Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” Amerika filminin nümayişi ilə başa çatıb.
Rejissor Stiven Keyl Jr.
Baş rollarda Dominik Fişbek, Entoni Ramos, Pit Devidson, Kolman Dominqo, Piter Dinkleyc, Kristo Fernandes, Ron Perlman, Con Di Macio və Piter Kallen çəkilib.
“Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” - transformerlərin kino kainatının yeddinci filmi və Trevis Naytın “Bamblbi” filminin davamıdır. Yaradıcıların fikrincə, filmin süjeti Optimus Praim xarakterinə yönələcək və françayzanın hərəkəti 90-cı illərin əvvəllərində Nyu-Yorka köçürüləcək. Əsas personajlar - iki arxeoloq təsadüfən qədim sivilizasiya ilə əlaqə quraraq, Maksimallar, Predakonlar və Terrorkonları dünyaya gətirir.
Filmin baş sponsoru “Porsche” avtomobil şirkətidir. Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, “Strafor” dekor şirkəti, "FRYDAY Burgers & Fries" restoranı, foto və video "Light in Black" kreativ şirkəti, Animator.az, ASgarden, “Hillside” premium çaxırları və Red Bull dəstək göstəriblər.
Qeyd etmək istərdik ki, film 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş olunacaq. Həmçinin, “Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” filmini “Dəniz Mall” Ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında Azərbaycanda ən son 4DX texnologiyası ilə izləyə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_04393826dafaf5c998b46ca40_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus Amburan» под открытым небом состоялось торжественное открытие летнего сезона. Кинотеатр расположен в посёлке Бильгя на 1 этаже торгового центра «Amburan Mall».
Главным вдохновением мероприятия стал показ новой части фантастического боевика «Трансформеры», который состоялся ещё до премьеры.
В центре вечера были огромные Трансформеры и машины. Лазерное шоу диджея, огненное и световое представление придали мероприятию особую атмосферу.
Компания «Porsche» стала главным спонсором вечера, продемонстрировав свои модели машин, которые были задействованы в сюжете данного фильма.
На мероприятии были Азербайджанская актриса театра и кино, телеведущая, Народная артистка Азербайджанской Республики, член Совета директоров Союза кинематографистов Азербайджана - Гамида Омарова, директор Азербайджанского государственного театра пантомимы, заслуженный артист - Эльман Рафиев, президент Федерации бразильского джиу-джитсу Азербайджана - Агиль Аджалов, победитель конкурса песни Евровидение-2011 - Эльдар Гасымов, актёр Насими Мирзоев, а также журналисты, блоггеры, предприниматели и руководители крупных организаций.
Вечер был завершен показом американского научно-фантастического боевика Стивена Кейпла-младшего—«Трансформеры: Восхождение Звероботов».
В главных ролях Доминик Фишбэк, Энтони Рамос, Пит Дэвидсон, Колман Доминго, Питер Динклэйдж, Кристо Фернандес, Рон Перлман, Джон Ди Маджио и Питер Каллен.
«Трансформеры: Восхождение Звероботов» — седьмой фильм киновселенной трансформеров, а также сиквел «Бамблби» Трэвиса Найта. По словам создателей, сюжет картины сконцентрируется на персонаже Оптимуса Прайма, а действие франшизы перенесется в Нью-Йорк начала 90-х годов. Главные герои — два археолога, которые случайно вступят в конфликт с древней цивилизацией, породившей максималов, предаконов и террорконов.
Главный спонсор фильма автомобильная компания «Porsche». Поддержку в организации мероприятия оказали: Brand Media Groups, декор-компания «Strafor», ресторан «FRYDAY Burgers & Fries», фото и видео - креативная компания «Light in Black», Animator.az, ASgarden, вина премиум класса Hillside и «Red Bull».
Хотим отметить, что фильм показывается на 3-х языках: русский, английский и турецкий. Также, фильм «Трансформеры: Восхождение Звероботов» можно посмотреть в кинотеатре «CinemaPlus», расположенном в торговом центре «Deniz Mall» с новейшей технологией 4DX в Азербайджане.