https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_c80310ff043df985f8c8c9e89_o.jpg
ABŞ-ın Mayami Universitetinin Geologiya, Ətraf Mühit və Yer Elmləri Departamentinin professoru Yıldırım Dilək iyunun 13-də saat 14.00-da Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Geologiya fakültəsində “Ofiolitlər və qlobal tektonika: zamanla okean yer qabığının formalaşmasında tendensiyalar” mövzusunda elmi seminar keçirəcək.
Yıdırım Dilək London Geologiya Cəmiyyətinin və “Elsevier Science”, “Springer”, “Taylor&Francis Publisher” kimi nüfuzlu nəşriyyatlarda nəşr olunan yüksək impakt faktorlu jurnalların həmredaktorudur. O, 30-dan artıq kitab və çoxcildli nəşrin redaktoru, 284 məqalənin müəllifi və həmmüəllifidir.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_c80310ff043df985f8c8c9e89_o.jpg
Профессор Университета Майами (США) Йыдырым Дилек 13 июня в Бакинском государственном университете (БГУ) проведет научный семинар.
Темой семинара, который пройдет на геологическом факультете вуза, является «Офиолиты и глобальная тектоника: тенденции формирования океанической коры».
Йыдырым Дилек является соредактором Лондонского геологического общества и журналов с высоким импакт-фактором, издаваемых издательствами «Elsevier Science», «Springer», «Taylor&Francis Publisher», редактором более 30 книг и многотомных изданий, автором и соавтором 284 статей.