https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_a3e4be238d963f740106febbe_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetininn (BDU) rektoru Elçin Babayev Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil müşaviri Nurullah Feyzi Yazıcı ilə görüşüb.
Rektor Elçin Babayev qonağa BDU-nun əcnəbi tələbələrinin arasında Türkiyədən olan tələbələrin üstünlük təşkil etdiyini və onların daim qayğı ilə əhatə olunduğunu bildirib. O qeyd edib ki, türkiyəli tələbələr daha çox sosiologiya, psixologiya və hüquq ixtisaslarını seçirlər. Rektor BDU-da təhsil alan türkiyəli tələbələrin sayının daha da artırılması üçün birlikdə çalışmağın zəruriliyini vurğulayıb.
Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil müşaviri Nurullah Feyzi Yazıcı isə qeyd edib ki, təhsil Türkiyə-Azərbaycan qardaşlığında önəmli nöqtədir. O, Azərbaycanın ali məktəblərində təhsil alan türkiyəli tələbələrlə vaxtaşırı görüşlər keçirildiyini, bu tələbələrə dair elektron portalın yaradılacağını bildirib.
Görüşdə BDU-nun türkiyəli tələbələrinin təhsilləri, maraq doğuran digər məsələlərlə bağlı müzakirələr aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_a3e4be238d963f740106febbe_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с советником по вопросам образования посольства Турции в Азербайджане Нуруллахом Фейзи Языджы.
Ректор сказал гостю, что среди иностранных студентов БГУ преобладают студенты из Турции, и они всегда окружены заботой. Эльчин Бабаев отметил, что турецкие студенты в основном выбирают специальности «социология», «психология» и «юриспруденция». Ректор подчеркнул необходимость совместной работы для дальнейшего увеличения числа турецких студентов, обучающихся в БГУ.
Советник посольства Турции Нуруллах Фейзи Языджы отметил, что образование является важным моментом в турецко-азербайджанском братстве. По словам гостя, периодически проводятся встречи с турецкими студентами, обучающимися в вузах Азербайджана, и для них будет создан электронный портал.