https://www.innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_29cc1393dbd611e7dbff82c07_o.jpg
Artıq 7 ildir ki, Amerika Banklar Assosiasiyasının törəməsi olan BAFT (The Bankers Association for Finance and Trade) tərəfindən “BAFT Future Leaders Program” (BAFT Gələcək Liderlər Proqramı) layihəsi həyata keçirilir. Assosiasiyanın builki proqramına qatılan Kapital Bank-ın texnoloji həllər ofisinin rəhbəri Fərid Səmədov proqramı uğurla başa çatdırıb.
“Gələcək Liderlər – 2022” proqramının bitməsi ilə əlaqədar ABŞ-nin Vaşinqton şəhərində keçirilən İllik Toplantı zamanı Fərid Səmədov da daxil olmaqla proqramın bütün məzunlarına xüsusi mükafatlar təqdim olunub. “Gələcək Liderlər” proqramında dünyanın 22 ölkəsindən ümumilikdə 35 iştirakçı məzun adını qazanıb.
“Gələcək Liderlər” proqramının məqsədi davamlı transformasiyadan keçən bank sənayesində potensiallı liderləri müəyyən edərək, onların inkişafına dəstək verməkdir. BAFT dünyanın 60 ölkəsində 280 maliyyə institutu və qeyri-bank təşkilatları ilə əməkdaşlıq edir ki, bu da seçimlər zamanı coğrafi müxtəlifliyi nəzərə almağa və proqrama fərqli təcrübəyə sahib peşəkarların cəlb edilməsinə imkan verir.
Qeyd edək ki, Kapital Bank 1–4 may 2022-ci il tarixlərində BAFT-ın Qlobal İllik Toplantısında da iştirak etmişdi. Bank 2017-ci ildən Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) üzvüdür və MDB dövlətləri arasında assosiasiyada təmsil olunan yeganə maliyyə qurumudur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_29cc1393dbd611e7dbff82c07_o.jpg
7 год подряд Ассоциация банков по финансам и торговле (BAFT), дочерняя компания Американской банковской ассоциации, проводит программу будущих лидеров (BAFT Future Leaders Program). Фарид Самедов, руководитель офиса технологических решений Kapital Bank, участвовавший в программе в этом году, успешно завершил ее.
В связи с окончанием программы, всем выпускникам, в том числе Фариду Самадову, были вручены специальные награды во время ежегодного собрания BAFT в г. Вашингтон, США. Всего программу будущих лидеров закончили 35 экспертов из 22 стран.
Цель программы — выявить и поддержать развитие талантливых лидеров в постоянно трансформирующейся банковской индустрии. BAFT сотрудничает с 280 финансовыми учреждениями и небанковскими организациями из 60 стран мира, что позволяет учитывать географическое разнообразие в процессе отбора и привлекать к программе профессионалов с разным опытом.
Следует отметить, что 1–4 мая 2022 года Kapital Bank также принял участие в глобальном ежегодном собрании BAFT. Kapital Bank — член Американской банковской ассоциации (American Bankers Association) с 2017 года и является единственным финансовым учреждением из стран СНГ, представленным в ассоциации.