https://www.innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_16a9ea5cfc44b1d8f80198f8f_o.jpg
Mayın 15-i Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü və alkoqolsuz “Baltika 0” pivəsinin sponsorluq dəstəyi ilə “Bakı Marafonu-2022” baş tutdu.
“Küləyə qalib gəl!” şüarı altında təşkil olunan beşinci yubiley marafonunun əsas məqsədi - idmanın inkişafına dəstək və sağlam həyat tərzinin təbliğidir.
21 kilometrlik məsafəni əhatə edən marafonun başlanğıc və bitmə nöqtələri Dövlət Bayraq Meydanı oldu. Azərbaycanda ən irimiqyaslı qaçış marafonu 15000-ə yaxın yüngül atletika həvəskarlarını cəlb etdi.
Çoxsaylı beynəlxalq tədqiqatlar göstərir ki, alkoqolsuz pivə təbii izotonikdir, fiziki məşqlərdən sonra su balansını bərpa edir və orqanizmi “A”, “B” və “E” vitaminləri ilə zənginləşdirir.
Məhz buna görə, sərinlənmə və gücünü bərpa etmək üçün bütün marafon iştirakçılarına finiş nöqtəsində moruq, qreypfrut, laym dadlı alkoqolsuz “Baltika 0” təklif olundu.
“Alkoqolsuz pivə bütün dünyada aktiv həyat tərzi sevənlər arasında populyarlıq qazanıb və biz Azərbaycanda sağlam həyat tərzi sevənləri dəstəkləməkdən, idmanın inkişafına öz töhfəmizi verməkdən və iştirakçılara Carlsberg Azerbaijan portfelindən olan “Baltika 0” məhsulunun təbii dadından zövq almaq imkanı verməkdən məmnuniyyət duyuruq”, - deyə Carlsberg Azerbaijan-ın baş direktoru Alius Antulis qeyd edib.
Məhsul haqqında məlumat:
"Baltika 0 Qreypfrut", "Baltika 0 Moruq" və "Baltika 0 Laym" isti yay günündə sərinlənmək üçün mükəmməl zəngin meyvəli dad ilə süzülməmiş alkoqolsuz pivənin yumşaqlığının unikal birləşməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_16a9ea5cfc44b1d8f80198f8f_o.jpg
15 мая по инициативе Фонда Гейдара Алиева при спонсорской поддержке безалкогольного пива «Балтика 0» прошел «Бакинский марафон-2022».
Основной целью пятого юбилейного марафона, который организуется под лозунгом «Победи ветер!», является оказание поддержки развитию спорта и пропаганда здорового образа жизни.
«Бакинский марафон-2022», протяженность маршрута которого составила 21 километр, стартовал и завершился на Площади Государственного флага. Самый масштабный беговой старт в Азербайджане привлек около 15 000 любителей легкой атлетики.
Многочисленные международные исследования подтверждают, что безалкогольное пиво является натуральным изотоником, восстанавливает водный баланс после физических нагрузок и насыщает витаминами «A», «B» и «E».
Именно поэтому всем участникам марафона на финише предлагали освежиться и восстановить силы безалкогольным «Балтика 0» со вкусами малины, грейпфрута, лайма.
«Безалкогольное пиво набирает популярность среди любителей активного образа по всему миру, и мы очень рады поддержать любителей здорового образа жизни в Азербайджане, внести свой вклад в развитие спорта и предоставить всем желающим возможность освежиться натуральным вкусом «Балтики 0» из портфеля Carlsberg Azerbaijan», отметил Алиус Антулис, Генеральный Директор компании Carlsberg Azerbaijan.
Информация о продукте:
«Балтика 0 Грейпфрут», «Балтика 0 Малина» и «Балтика 0 Лайм» — это уникальное сочетание мягкости нефильтрованного безалкогольного пива с насыщенным фруктовым вкусом, который прекрасно подходит для того, чтобы освежиться в жаркий летний день.