https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_e43d8ac26a147d68ae91a1a0e_o.jpg
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzinin tələbəsi Zaur Allahverdiyev 2024-cü il üzrə Amerika Birləşmiş Ştatlarının “Hubert Hamfri” Tələbə Təqaüd Proqramını qazanıb.
Dünyanın ən prestijli təqaüd proqramlarından sayılan “Hubert Hamfri”nin məzunları arasında nobel mükafatçıları, ölkə başçıları yer alıb. Qeyd edək ki, təqaüdün məbləği 75 min ABŞ dolları təşkil edir.
Zaur Allahverdiyev 2013-cü il Dünya Startap müsabiqəsinin mükafatçısı, 2014-cü ildə Respublika kompüter bilikləri olimpiadasının qalibi və 2022-ci ildə isə Malayziya hökumətinin MTCP təqaüd müsabiqənin qalibi olub. 2023- cü ildə Yaponiyanın JICA proqramının məzunudur.
Hazırda Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində İnformasiya texnologiyaları şöbəsində çalışır.
O, qazandığı təqaüdlə bağlı təəssüratlarını bölüşüb:
“Hazırda İnformasiya texnologiyaları sahəsində dövlət sektorunda çalışan peşəkar biri olaraq, Maksvel Vətəndaşlıq və İctimaiyyətlə Əlaqələr Məktəbində təhsil alacağım bir il ərzində xidmətlərin və informasiya sistemlərinin yaradılması və istifadəsi zamanı daha əlçatan, innovativ və təhlükəsiz qaydalar ilə təşkili istiqamətində xüsusi yanaşmaların tətbiqini öyrənəcəyəm.
Bu istiqamətdə dünya təcrübəsində mövcud olan siyasət sənədlərinin hazırlanma prosesini, idarəçilik və liderlik sahələrində bacarıqlarımı genişləndirməyi arzu edirəm”.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_e43d8ac26a147d68ae91a1a0e_o.jpg
Студент Центра кибербезопасности Азербайджана Заур Аллахвердиев стал обладателем стипендиальной программы Хьюберта Хамфри Соединенных Штатов Америки на 2024 год.
Среди выпускников программы Хьюберта Хамфри, считающейся одной из самых престижных стипендиальных программ в мире, есть нобелевские лауреаты и главы государств. Отметим, что размер данной стипендии составляет 75 000 долларов США.
В 2013 году Заур Аллахвердиев стал лауреатом конкурса World Startup, является победителем Республиканской Олимпиады компьютерных знаний 2014 года, а также стал стипендиатом MTCP правительства Малайзии в 2022 году и выпускником японской программы JICA в 2023-м.
В настоящее время З. Аллахвердиев работает в отделе информационных технологий Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики.
Заур поделился впечатлениями о полученной престижной стипендии:
«В настоящее время, как профессионал, работающий в государственном секторе в сфере информационных технологий, в течение года в Школе гражданства и связей с общественностью им. Максвелла я буду обучаться применению специальных подходов в организации услуг и информационных систем с более доступными, инновационными и безопасными правилами при их создании и использовании.
Я хочу расширить свои навыки управления и лидерства в области процесса подготовки программных документов, существующие в мировой практике».