https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_38453e1bbfc84c1a631de825e_o.jpg
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş Kadrlar İdarəsinin rəisi, general-mayor Rafiq Abbasov Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin tələbələri ilə görüşüb.
Görüşdə çıxış edən rektor Elçin Babayev bildirib ki, BDU-nun əsas missiyalarından biri ölkə üçün yüksəkixtisaslı, peşəkar kadrlar hazırlamaqdır. Məzunların işlə təmin olunma göstəricilərinə görə BDU digər ali məktəblərdən öndədir. Rektor Azərbaycan polisinin ölkədə ictimai-siyasi sabitliyin, dövlətçiliyimizin qorunmasında xüsusi xidmətlərini xatırladıb, son illər bu sahədə müsbət dəyişiklikləri qeyd edib. O, belə görüşlərin tələbələrin karyerasında önəmli rola malik olduğunu vurğulayıb.
DİN-in Baş Kadrlar İdarəsinin rəisi, general-mayor Rafiq Abbasov tələbələri DİN-də işə qəbul qaydaları, şərtlər və güzəştlərlə tanış edib. Bildirib ki, hazırda daxili işlər orqanlarında 1400 BDU məzunu çalışır. Onlardan 971 nəfəri hüquqşünasdır. Həmin şəxslərdən 259 nəfəri müxtəlif vəzifələri tutur. Daxili işlər orqanlarında çalışmağın çətin, məsuliyyətli və şərəfli olduğunu qeyd edən general-mayor Rafiq Abbasov kadr seçimində BDU məzunlarına xüsusi önəm verildiyini bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_38453e1bbfc84c1a631de825e_o.jpg
Начальник Главного управления кадров Министерства внутренних дел (МВД), генерал-майор Рафиг Аббасов встретился со студентами юридического факультета Бакинского государственного университета (БГУ).
Выступая на встрече, ректор Эльчин Бабаев сказал, что одной из основных задач БГУ является подготовка высококвалифицированных, профессиональных кадров для страны. По показателям трудоустройства выпускников БГУ опережает другие вузы. Ректор напомнил об особых заслугах полиции Азербайджана в деле защиты стабильности и государственности в стране, и отметил положительные сдвиги в этой сфере за последние годы. Оратор подчеркнул, что подобные встречи играют важную роль в карьере студентов.
Начальник Главного штаба МВД, генерал-майор Рафиг Аббасов ознакомил студентов с правилами, условиями и льготами при приеме на работу в МВД. Гость сообщил, что в настоящее время в органах внутренних дел работают 1400 выпускников БГУ. 971 из них являются юристами. 259 из них занимают различные должности. Отметив, что работа в органах внутренних дел трудна, ответственна и почетна, Рафиг Аббасов сказал, что выпускникам БГУ при подборе кадров уделяется особое внимание.