Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Akademiyasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Xilasetmə” festivalında təmsil olunub.
BDU üçün ayrılmış stenddə Universitetin tələbələri tərəfindən hazırlanmış müxtəlif layihələrin prototipləri sərgilənib. Eyni zamanda BDU-nun “TEKNOFEST- 2023” Aerokosmik və Texnologiya Festivalında I və III yerləri tutan layihələri komanda üzvləri tərəfindən festival iştirakçılarına təqdim olunub.
Qeyd edək ki, festivalda müxtəlif yerli universitetlər, dövlət və özəl sektor nümayəndələri iştirak edib.

Бакинский государственный университет (БГУ) представлен на фестивале «Спасение» в Академии Министерства чрезвычайных ситуаций.
На стенде, зарезервированном для БГУ, экспонировались прототипы различных проектов, разработанных студентами университета. В то же время проекты вуза, занявшие первое и третье места на «TEKNOFEST-2023», представлены участникам фестиваля членами команд-победителей БГУ.
Отметим, что в фестивале приняли участие представители вузов страны, государственного и частного секторов.