https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_c70e455d5d12de8f9ecc0f387_o.jpg
BDU əməkdaşları arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “ULU ÖNDƏR - MÜSTƏQİL AZƏRBAYCANIN QURUCUSU” adlı məqalə müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb.
Müsabiqədə BDU-nun 24 alimi iştirak edib. Təqdim olunmuş məqalələr Müsabiqə komissiyası tərəfindən qiymətləndirilib.
Müsabiqə komissiyasının qərarı ilə Fizika fakültəsinin dekanı Bəxtiyar Paşayev, dekan müavini Məhəmməd Məhərrəmov “Heydər Əliyev - dövlətçilik məktəbi” məqaləsi ilə I, Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının müdiri Ağalar Abbasbəyli “Гейдар Алиев был отцом нации и общенациональным лидером, а Ильхам Алиев – наше настоящее и будущее” məqaləsi ilə II, Geologiya fakültəsinin Ümumi və tarixi geologiya kafedrasının müdiri Nazim İmamverdiyev “Azərbaycan elminin yüksəlişində Heydər Əliyev dühasının rolu – Heydər Əliyevin xaricdə təhsil strategiyası” məqaləsi ilə III yerə layiq görülüblər.
Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin Psixologiya kafedrasının müdiri Səxavət Əliyeva, kafedranın professoru Elnarə Şəfiyevanın “Heydər Əliyev şəxsiyyətinin dahiliyi mənəvi irs kimi”, Filologiya fakültəsinin Türkoloji araşdırmalar elmi-tədqiqat laboratoriyasının elmi işçisi Ramil Bayramovun “Türk xalqları arasında mənəvi və mədəni əlaqələrin qurulmasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin rolu”, Jurnalistika fakültəsinin Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müəllimi Əziz Əlibəylinin “Bir əsrin əsəri – 100 ilin şəxsiyyəti” məqalələri həvəsləndirici yerlərə layiq bilinib.
Qalib gəlmiş əməkdaşlar diplom, pul mükafatı və hədiyyələrlə təltif ediliblər. Qalib elan edilmiş məqalələr ölkə mətbuatında, BDU-nun rəsmi saytında, sosial mediada və “Bakı Universiteti” qəzetində dərc olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_c70e455d5d12de8f9ecc0f387_o.jpg
Подведены итоги конкурса «Великий лидер - основатель независимого Азербайджана» среди сотрудников Бакинского государственного университета (БГУ).
В конкурсе, посвященного 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, приняли участие 24 ученых БГУ. Представленные статьи оценивались конкурсной комиссией.
Решением конкурсной комиссии декан физического факультета Бахтияр Пашаев, заместитель декана Мухаммед Магеррамов со статьей «Heydər Əliyev - dövlətçilik məktəbi» удостоены 1-го места, заведующий кафедрой международных отношений факультета международных отношений и экономики Агалар Аббасбейли со статьей «Гейдар Алиев был отцом нации и общенациональным лидером, а Ильхам Алиев – нашим настоящим и будущим» удостоен 2-го места. Третье место присуждено заведующему кафедрой общей и исторической геологии геологического факультета Назиму Имамвердиеву за статью «Azərbaycan elminin yüksəlişində Heydər Əliyev dühasının rolu – Heydər Əliyevin xaricdə təhsil strategiyası».
Поощрительными призами отмечены статьи заведующего кафедрой психологии факультета социальных наук и психологии Сахавата Алиева, профессора кафедры Эльнары Шафиевой,
научного сотрудника факультета филологии Рамиля Байрамова и преподавателя факультета журналистики Азиза Алибейли.