https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_14bb77d68a274ae799f551349_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akarın dəvəti ilə Konya şəhərində keçirilən "Anadolu Qartalı - 2023" beynəlxalq təlimini izləmək üçün qardaş ölkəyə səfər edib.
Səfər çərçivəsində general-polkovnik Z.Həsənov təlim çərçivəsində keçiriləcək "Yüksək səviyyəli müşahidəçi günü"ndə iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan HHQ-nin bir qrup şəxsi heyəti və Su-25 hücum təyyarələrinin cəlb olunduğu təlim ölkəmizlə yanaşı, Türkiyə, Pakistan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Qətər və İngiltərə nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilir.
"Anadolu Qartalı - 2023" beynəlxalq taktiki-uçuş təlimində ABŞ, Avstraliya, Efiopiya, Mərakeş, Fransa, Gürcüstan, İsveç, Qırğızıstan, Şimali Makedoniya, Liviya, Malayziya və İordaniyanın nümayəndə heyəti müşahidəçi qismində iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_14bb77d68a274ae799f551349_o.jpg
По приглашению министра национальной обороны Турецкой Республики Хулуси Акара министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов совершает визит в братскую страну для наблюдения за проводимыми в городе Конья международными учениями «Анатолийский орёл-2023».
В ходе визита генерал-полковник З.Гасанов примет участие в «Дне высокопоставленного наблюдателя», который состоится в рамках учений.
Отметим, что учения, в которых задействована группа личного состава ВВС Азербайджана и штурмовики «Су-25», проводятся с участием представителей нашей страны, Турции, Пакистана, Объединенных Арабских Эмиратов, Катара и Великобритании.
В международных лётно-тактических учениях «Анатолийский орёл-2023» в качестве наблюдателей принимают участие делегации США, Австралии, Эфиопии, Марокко, Франции, Грузии, Швеции, Кыргызстана, Северной Македонии, Ливии, Малайзии и Иордании.