https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_14bb77d68a274ae799f551349_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akarın dəvəti ilə Konya şəhərində keçirilən "Anadolu Qartalı - 2023" beynəlxalq təlimini izləmək üçün qardaş ölkəyə səfər edib.
Səfər çərçivəsində general-polkovnik Z.Həsənov təlim çərçivəsində keçiriləcək "Yüksək səviyyəli müşahidəçi günü"ndə iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan HHQ-nin bir qrup şəxsi heyəti və Su-25 hücum təyyarələrinin cəlb olunduğu təlim ölkəmizlə yanaşı, Türkiyə, Pakistan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Qətər və İngiltərə nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilir.
"Anadolu Qartalı - 2023" beynəlxalq taktiki-uçuş təlimində ABŞ, Avstraliya, Efiopiya, Mərakeş, Fransa, Gürcüstan, İsveç, Qırğızıstan, Şimali Makedoniya, Liviya, Malayziya və İordaniyanın nümayəndə heyəti müşahidəçi qismində iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_14bb77d68a274ae799f551349_o.jpg
At the invitation of the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov arrived on a visit to the fraternal country to watch the "Anatolian Eagle - 2023" International Exercises held in the city of Konya.
During the visit, Colonel General Z. Hasanov will participate in the Distinguished Visitors Day to be held as part of the international exercises.
It should be noted that the exercises, with involvement of a group of military personnel and Su-25 attack aircraft of the Azerbaijan Air Force, are held with the participation of representatives of Azerbaijan, Türkiye, Pakistan, the United Arab Emirates, Qatar and the United Kingdom.
The delegations from the USA, Australia, Ethiopia, Morocco, France, Georgia, Sweden, Kyrgyzstan, North Macedonia, Libya, Malaysia and Jordan participate as observers in the "Anatolian Eagle - 2023" International Flight-Tactical Exercises.