Kapital Bank-da yeni təyinatlar oldu
4 may 2023-cü il tarixində Kapital Bank-ın Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağı keçirilib. İclasda bir çox məsələlər müzakirə edilib və qəbul edilən qərara əsasən Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktoru Rövşən Allahverdiyev Müşahidə Şurasının sədri təyin olunub.
İndiyədək bu vəzifəni PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov icra edirdi. O, bundan sonra fəaliyyətini Müşahidə Şurasının üzvi kimi davam etdirəcək. Rövşən Allahverdiyev 2013-cü ildən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinə rəhbərlik edib.
Digər qərara əsasən Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Fərid Hüseynov, Bankın İdarə Heyətinin sədri təyin edilib. Fərid Hüseynov 2015-ci ildən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvüdür.
Qeyd edək ki, Kapital Bank-ın səhmlərinin 99,87%-i PAŞA Holding-ə, 0,13%-i isə fiziki şəxslərə aiddir. Bankın birinci dərəcəli kapitalı 600 milyon. manatdır. Hazırda Kapital Bank Azərbaycanda ən böyük xidmət şəbəkəsinə malik maliyyə qurumudur.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_460f3e1d3dc568033974b908e_o.jpg
4 мая 2023 года состоялось Общее собрание акционеров Kapital Bank. На собрании был обсужден ряд актуальных вопросов и принято решение о назначении Председателя правления и Главного исполнительного директора банка Ровшана Аллахвердиева на должность Председателя наблюдательного совета.
До настоящего времени эту должность занимал исполнительный директор PASHA Holding Джалал Гасымов, который продолжит свою деятельность в качестве члена Наблюдательного совета. Ровшан Аллахвердиев возглавлял правление Kapital Bank с 2013 года.
Другим решением Председателем правления банка назначен Первый заместитель председателя правления Kapital Bank Фарид Гусейнов. Фарид Гусейнов является членом правления Kapital Bank с 2015 года.
Следует отметить, что 99,87% акций Kapital Bank принадлежат PASHA Holding, 0,13% — физическим лицам. Капитал первого порядка банка составляет 600 млн манатов. В настоящее время Kapital Bank является финансовым учреждением с самой большой сетью обслуживания в Азербайджане.