Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ağacəkmə aksiyası keçirilib
Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ağacəkmə aksiyası keçirilib Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ağacəkmə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən aprelin 18-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası təşkil olunub.
Dövlət Neft Fondu və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin rəsmiləri və əməkdaşlarının, eyni zamanda könüllülərin iştirakı ilə keçirilən ağacəkmə zamanı ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ağacəkmə tədbirlərinin keçirilməsində məqsəd yaşıllıqların artırılmasına, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad etmək, Ümummilli Liderin təbiətə, yaşıllıqlara qayğı ənənələrini davam etdirməkdir.

https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_da9241f70ee6484045a3b075d_o.jpg
On April 18, the Ministry of Ecology and Natural Resources, along with the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan, organized the tree-planting event in the Mushfigabad settlement within the framework of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
Officials and employees from the the State Oil Fund and Ministry of Ecology and Natural Resources and , as well as volunteers, participated in the tree planting. Eldar pine and olive trees, suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula, were planted in the area.
The purpose of the tree planting event was to honor the memory of Heydar Aliyev, who placed great importance on increasing greenery and improving the environment. Additionally, the event aimed to continue the national leader's tradition of caring for nature and promoting greenery.