https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7b37482d19d876a6fe107f9e5_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Böyük Britaniyanın nüfuzlu universitetlərindən biri olan Qlazqo Universitetinin Qlobal əməkdaşlıq üzrə dekanı, professor Moyra Bolandla görüşüb.
Rektor Elçin Babayev BDU-nun tarixi, elmi fəaliyyəti və beynəlxalq əlaqələri haqqında qonağa ətraflı məlumat verib. Universitetdə 16 fakültənin fəaliyyət göstərdiyini qeyd edən Elçin Babayev BDU-da ali təhsilin bütün səviyyələrində 25000-ə yaxın tələbənin təhsil aldığını bildirib. Rektor BDU-nun beynəlxalq əlaqələrində Avropa dövlətləri, o cümlədən Böyük Britaniyanın universitetləri ilə əməkdaşlığa xüsusilə önəm verdiyini vurğulayıb.
Qlazqo Universitetinin Qlobal əməkdaşlıq üzrə dekanı, professor Moyra Boland qəbula görə təşəkkürünü bildirib. Moyra Boland Qlazqo Universitetinin fəaliyyəti, o cümlədən beynəlxalq əlaqələri haqqında məlumat verib, ikitərəfli əməkdaşlığın perspektivlərindən danışıb.
Görüşdə BDU ilə Qlazqo Universiteti arasında təhsilin müxtəlif istiqamətləri üzrə ikitərəfli əməkdaşlığın perspektivləri geniş müzakirə olunub. Qarşılıqlı anlaşma memorandumu əsasında tələbə, o cümlədən akademik və inzibati heyətin mübadiləsinin ikitərəfli əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsində mühüm rol oynaya biləcəyi vurğulanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_7b37482d19d876a6fe107f9e5_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев принял профессора Мойра Боланда, декана по глобальному сотрудничеству Университета Глазго - одного из престижных вузов Великобритании.
Ректор Эльчин Бабаев подробно рассказал гостю об истории, научной деятельности и международных связях БГУ. Отметив, что в университете 16 факультетов, Эльчин Бабаев сообщил, что на всех уровнях высшего образования в вузе обучается около 25 тысяч студентов. Ректор подчеркнул, что БГУ в международных связах придает особое значение интеграции с европейскими странами, в том числе с университетами Великобритании.
Профессор Мойра Боланд представила информацию о деятельности Университета Глазго, в том числе о его международных связях, и рассказала о перспективах двустороннего сотрудничества.
На встрече широко обсуждались перспективы интеграции БГУ и Университета Глазго в различных областях образования. Подчеркнуто, что обмен студентами, академическим и административным персоналом может сыграть важную роль в дальнейшем расширении сотрудничества.