Aprel ayı Autizm Maarifləndirmə ayı kimi qeyd edilir. Bu münasibətlə Yelo Bank-ın və “GID CSR Consulting”in birgə təşəbbüsü ilə növbəti sosial tədbir həyata keçirilib. "Balaca əllərlə rəngli yuvalar" adlı tədbir 2 nömrəli Uşaq Reabilitasiya Mərkəzində baş tutub. Layihənin əsas məqsədi Mərkəzdə müalicə alan uşaqlara erkən yaşlarından təbiətdəki dostlarımıza qarşı mərhəmət, sevgi hisslərini aşılamaqdır.
Tədbir autizm spektrli və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlarla iş üzrə ixtisaslaşmış psixoloqun interaktiv təlimi ilə başladı və daha sonra quşlar üçün yuvaların qurulması ilə davam etdi. Yekunda uşaqlara Yelo Bank tərəfindən sertifikat və hədiyyələr təqdim olundu. Uşaqların imzası ilə tamamlanmış quş evlərindən bir neçəsi Reabilitasiya Mərkəzinin bağçasındakı ağaclarda yerləşdirildi, digərlərini isə tezliklə Bakı şəhərindəki digər park ərazilərində görə biləcəksiniz.
Xatırladaq ki, bu, Yelo Bank-ın sahibsiz heyvanların qayğısı üçün həyata keçirdiyi ilk sosial layihə deyil. Bundan öncə bank əməkdaşlarının övladları pişik evləri hazırlamış və küçə heyvanlarının xüsusiyyətləri ilə və onlara düzgün rəftarla bağlı interaktiv təlimdə iştirak etmişdi. Hazırda pişik evləri müxtəlif ictimai-iaşə obyektlərinin qarşısında yerləşdirilib.
Yelo Bank autizmli və sağlamlıq imkanları məhdud olan uşaqlar üçün daha gözəl bir mühitin formalaşdırılması naminə sosial layihələrinə davam edəcək.

Апрель отмечается как “Месяц распространения информации об аутизме”. В связи с этим, по совместной инициативе Yelo Bank и “GID CSR Consulting” было проведено еще одно социальное мероприятие. Мероприятие под названием «Цветные скворечники маленькими руками» прошло в детском реабилитационном центре №2. Основная цель проекта – привить детям, проходящим лечение в Центре, чувства сострадания и любви к нашим друзьям на природе с раннего возраста.
Мероприятие началось с интерактивного тренинга психолога, специализирующегося на работе с детьми с аутизмом и ограниченными возможностями, а затем были построены гнезда для птиц. В завершение детям были вручены сертификаты и подарки от Yelo Bank. Некоторые из домиков с автографами детей размещены на деревьях в саду Реабилитационного центра, остальные же вскоре появятся в других парках Баку.
Стоит отметить, что это не первый социальный проект, реализуемый Yelo Bank-ом в заботе о бездомных животных. Ранее дети сотрудников банка подготовили кошачьи домики и прошли интерактивное обучение по характеристикам бездомных животных и правильному обращению с ними. В настоящее время кошачьи домики располагаются перед различными объектами общественного питания.
Yelo Bank продолжит реализацию социальных проектов по созданию лучших условий для детей с аутизмом и инвалидностью.