https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_30e900bd135ecbad82731b2e7_o.jpg
Aprelin 7-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ölkəmizdə səfərdə olan Birləşmiş Krallıq Parlamentinin Azərbaycanla parlamentlərarası dostluq qrupunun rəhbəri Bob Bləkmənin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Milli Məclisin sədri Birləşmiş Krallıq Parlamentinin nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərini yüksək qiymətləndirib. Spiker qonaqlara Azərbaycanın öz torpaqlarını işğaldan azad etməsindən sonra bölgədə yaranmış yeni vəziyyət, ölkəmizin sülh təşəbbüsləri barədə danışıb, iki ölkənin parlamentlərarası əlaqələrinin inkişaf perspektivləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə dostluq qruplarının rolunu vurğulayıb.
Bob Bləkmən ölkəmizə səfəri çərçivəsində keçirdiyi görüşlərdən, aparılan danışıqlardan məmnunluğunu ifadə edib. Qonaq Ağdam şəhərinə səfəri barədə təəssüratlarını bölüşüb, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə aparılan tikinti-quruculuq işlərini yüksək qiymətləndirib, bölgədəki vəziyyət barədə fikirlərini səsləndirib.

https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_30e900bd135ecbad82731b2e7_o.jpg
Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova received on 7 April the visiting delegation led by Bob Blackman, head of the friendship group for Azerbaijan in the Parliament of the United Kingdom.
Sahiba Gafarova lauded the delegation’s arrival to Azerbaijan. She told them of the new situation across the region consequent to Azerbaijan having de-occupied her lands, let them know of Azerbaijan’s peace initiatives and talked about the bilateral inter-parliamentary links’ growth prospects and the friendship groups’ relevant inputs.
Bob Blackman said that he was pleased with the meetings and conversations held during this visit. He shared impressions of the trip to Aghdam, praised the restoration work continuing in our liberated lands and set forth his considerations regarding the state of affairs in the region.