https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_30e900bd135ecbad82731b2e7_o.jpg
Aprelin 7-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ölkəmizdə səfərdə olan Birləşmiş Krallıq Parlamentinin Azərbaycanla parlamentlərarası dostluq qrupunun rəhbəri Bob Bləkmənin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Milli Məclisin sədri Birləşmiş Krallıq Parlamentinin nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərini yüksək qiymətləndirib. Spiker qonaqlara Azərbaycanın öz torpaqlarını işğaldan azad etməsindən sonra bölgədə yaranmış yeni vəziyyət, ölkəmizin sülh təşəbbüsləri barədə danışıb, iki ölkənin parlamentlərarası əlaqələrinin inkişaf perspektivləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə dostluq qruplarının rolunu vurğulayıb.
Bob Bləkmən ölkəmizə səfəri çərçivəsində keçirdiyi görüşlərdən, aparılan danışıqlardan məmnunluğunu ifadə edib. Qonaq Ağdam şəhərinə səfəri barədə təəssüratlarını bölüşüb, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə aparılan tikinti-quruculuq işlərini yüksək qiymətləndirib, bölgədəki vəziyyət barədə fikirlərini səsləndirib.

https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_30e900bd135ecbad82731b2e7_o.jpg
7-го апреля спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова встретилась с прибывшей в страну делегацией во главе с Бобом Блэкмэном, руководителем группы дружбы с Азербайджаном в парламенте Великобритании.
Сагиба Гафарова отозвалась с похвалой о приезде делегации в Азербайджан, поведала гостям о новом положении, сложившемся в регионе после освобождения Азербайджаном своих земель от оккупации и об азербайджанских мирных инициативах. Она также говорила о перспективах роста двусторонних межпарламентских связей и подчеркнула роль групп дружбы в этом плане.
Боб Блэкмэн сказал, что доволен встречами и беседами, состоявшимися в течение поездки, поделился впечатлениями от поездки в Агдам, дал высокую оценку идущим на освобождённых территориях восстановительным работам и изложил свои соображения о положении вещей в регионе.