https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_ba6f09a3a04d4b0e16710cfb2_o.jpg
27 Mart - Azərbaycan Respublikasında “Elm günü”nə həsr olunmuş BDU əməkdaşları arasında “İlin alimi” müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb.
Müsabiqə Komissiyasının qərarına əsasən, təbiət və texnika elmləri üzrə Biologiya fakültəsinin Biofizika və biokimya kafedrasının müdiri, professor Rövşən Xəlilov I, BDU-nun nəzdində Tətbiqi-Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Vaqif Quliyev II, Tədqiqat, İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə Mükəmməllik Mərkəzinin Mikrobiologiya və virusologiya elmi-tədqiqat laboratoriyasının müdiri, professor Xudaverdi Qənbərov III, humanitar və ictimai elmlər üzrə İnformasiya və sənəd menecmenti fakültəsinin Sənəd menecmenti kafedrasının müdiri, dosent Nadir İsmayılov I yerə, Şərqşünaslıq fakültəsinin professoru Aida Qasımova II yerə, Filologiya fakültəsinin Türkologiya kafedrasının dosenti Qızılgül Abdullayeva III yerə layiq görülüblər.
Müsabiqədə I yerin qalibləri 2500, II yerin qalibləri 1500, III yerin qalibləri isə 1000 manat pul mükafatı və diplomla təltif ediliblər.
BDU əməkdaşları arasında “İlin alimi” nominasiyası üzrə müsabiqə üç ildir keçirilir. Müsabiqənin məqsədi il ərzində aktiv elmi fəaliyyət göstərərək yüksək nəticələrə nail olmuş, təsir (impakt) faktorlu, tanınmış bazalarda indekslənən nüfuzlu jurnallarda və nəşrlərdə dərc edilmiş elmi məqalələri və digər elmi əsərləri olan, elmi işlərinə istinad edilən BDU əməkdaşlarının mükafatlandırılmasıdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_ba6f09a3a04d4b0e16710cfb2_o.jpg
Объявлены результаты конкурса «Ученый года» среди сотрудников БГУ, посвященного Дню науки в Азербайджанской Республике.
Согласно решению конкурсной комиссии, по естественным и техническим наукам первого места удостоен заведующий кафедрой биофизики и биохимии биологического факультета, профессор Ровшан Халилов. Заместитель директора Научно-исследовательского института прикладной математики БГУ, член-корреспондент НАНА Вагиф Гулиев удостоен второго места. Заведующий научно-исследовательской лабораторией микробиологии и вирусологии Центра совершенства по исследованиям, развитию и инновациям, профессор Худаверди Ганбаров удостоен третьего места.
В сфере гуманитарных и социальных наук первое место отдано заведующему кафедрой менеджмента документов факультета информации и менеджмента документов, доценту Надиру Исмаилову. Второй стала профессор факультета востоковедения Аида Гасымова. Доцент кафедры тюркологии филологического факультета Гызылгюль Абдуллаева удостоена третьего места.
Победители конкурса награждены денежными призами и дипломами: занявшие первое место призом в 2500 манатов, занявшие второе место - 1500 манатов, а занявшие третье место - 1000 манатов.