https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_1541928d43544fa9f598de93a_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı olaraq Birbank Azərbaycanda rəqəmsal bankçılığın inkişafı üçün ardıcıl addımlar atır. Bununla bağlı Kapital Bank ölkəmizdə rəqəmsal bankçılığın inkişafına töhfə vermək və yerli bank sektorunun beynəlxalq təcrübələrlə tanışlığı məqsədilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) ilə birgə “Rəqəmsal Bankçılıq Seminarı” təşkil edib.
15 mart 2023-cü il tarixində keçirilən tədbirdə ölkənin 22 bankından ümumilikdə 50-dək əməkdaş iştirak edib. Türkiyədən dəvət edilən və rəqəmsal bankçılıq sahəsində böyük təcrübəyə malik olan spiker iştirakçıların suallarını cavablandırıb və situativ məşğələlər keçirib.
Qeyd edək ki, tədbirin məqsədlərindən biri də bank sektorunun nümayəndələri üçün şəbəkələşmə imkanlarını artırmaq və onların öz təcrübələrini bir-biri ilə paylaşması olub. Kapital Bank yerli banklar arasında təcrübə mübadiləsinin artması üçün bu cür tədbirləri davamlı şəkildə təşkil etməyi planlaşdırır.

Kapital Bank организовал для местных банков семинар «Цифровой банкинг»
Kapital Bank организовал для местных банков семинар «Цифровой банкинг» Kapital Bank организовал для местных банков семинар «Цифровой банкинг»
Будучи первым цифровым банком страны, Birbank предпринимает последовательные шаги для развития цифрового банкинга в Азербайджане. В этой связи Kapital Bank совместно с Ассоциацией банков Азербайджана (АБА) организовал семинар “Цифровой банкингу, цель которого внести вклад в развитие цифрового банкинга в нашей стране и ознакомить местный банковский сектор с международным опытом.
На мероприятии, состоявшемся 15 марта 2023 г., в общей сложности приняло участие около 50 сотрудников из 22 Банков страны. Приглашенный из Турции спикер, имеющий большой опыт работы в сфере цифрового банкинга, ответил на вопросы участников и провел ситуативные упражнения.
Следует отметить, что одной из задач мероприятия было расширение возможностей нетворкинга для представителей банковского сектора и обмен опытом между участниками семинара. Kapital Bank и впредь планирует постоянно организовывать подобного рода мероприятия для расширения обмена опытом между местными банками.