https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_6b9ba1e56e37c83610a0f0dd1_o.jpg
11 mart 2023-cü il tarixində Heydər Əliyev Mərkəzində “Fərqli Fərdlər – Xüsusi Qayğıya Ehtiyacı Olan İnsanlar üçün 5-ci Yubiley Konqres” keçirilib. Konqresin əsas məqsədi ictimaiyyətin diqqətini fiziki məhdudiyyətli şəxslərə yönəldərək inklüziv cəmiyyətə dəstək verməkdir.
Konqresdə müxtəlif sahələrdən olan tanınmış yerli və beynəlxalq spikerlər çıxış ediblər. “Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov da mobil operatorun tətbiq etdiyi uğurlu sosial layihələrlə bağlı təcrübələrini bölüşüb: “Nar olaraq cəmiyyətin həssas qisminə yönəlik layihələr etməkdə davam edirik, “Təlim məktəbi” və “Jest dili” kimi layihələrimizlə eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasına və maliyyə azadlığına dəstək olmağa çalışırıq”. Mobil operator indiyədək fiziki məhdudiyyətli insanlara yönəlik davamlı sosial layihələrlə çox sayda insanın həyatında müsbət dəyişikliklər edib.
“Nar”ın korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində eşitmə və nitq məhdudiyyətli insanlar üçün həyata keçirdiyi layihələrlə buradan tanış ola bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_6b9ba1e56e37c83610a0f0dd1_o.jpg
On March 11, the "Fərqli Fərdlər" Congress for People with Special Needs was held at the Heydar Aliyev Center. The Congress is primarily aimed at increasing public awareness about people with disability, and supporting their emancipation aspiring for a more inclusive society.
According to the agenda of the Congress, well-known local and leading international speakers from various fields had a speech at the event. Aziz Akhundov, Head of the Public Relations Department at Nar, also shared his experience of successful social projects implemented by the mobile operator: "At Nar, we continue to implement projects aimed at the vulnerable group of society. With our projects such as "Training School" and "Gesture Language", we bring hearing-impaired people to society and try to support their integration and financial freedom". The mobile operator has so far made positive changes in the lives of many people with various social projects aimed at physically challenged people.
Click here for more information on the projects implemented by Nar for people with hearing and speech disabilities as part of its corporate social responsibility strategy.