https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_97640bc1420331781d1a61ea5_o.jpg
Azərbaycanın mobil rabitə sahəsində yerli kadrların yetişdirilməsi məqsədilə “Nar” İT ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr üçün təcrübə proqramına başladı. Proqrama seçilən tələbələr “Nar”ın mobil rabitə şəbəkəsinə nəzarət edən peşəkar texniki heyətlə birgə çalışmaq və karyeralarını artıq indidən qurmaq imkanı əldə edir.
May ayının sonunadək davam edəcək proqram çərçivəsində 27 tələbə Şəbəkə texnologiyaları departamentində təcrübə keçir. Bu tələbələr Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) İnformasiya və telekommunikasiya texnologiyaları fakültəsində təhsil alırlar.
Qeyd edək ki, korporativ sosial məsuliyyət siyasətinin təhsilə dəstək istiqamətinə uyğun olaraq, “Nar” AzTU ilə uzunmüddətli əməkdaşlıq qurub. Əməkdaşlıq çərçivəsində universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası fəaliyyət göstərir, “Nar”ın texniki heyəti mobil rabitənin əsasları barədə təlimlər keçir və AzTU tələbələri təcrübə proqramlarına cəlb edilir.

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_97640bc1420331781d1a61ea5_o.jpg
Nar запустил программу стажировки для студентов, обучавшихся по специальности ИТ, с целью обучения местных кадров в области мобильной связи в Азербайджане. Студенты отобранные для участия в программе, получат возможность работать вместе с профессиональными техническими командами, ответственными за мобильную коммуникационную сеть Nar и начать строить свою карьеру уже сейчас.
В рамках программы, которая продлится до конца мая, 27 студентов получат практику в отделе сетевых технологий. Эти студенты учатся на факультете информационных и телекоммуникационных технологий Азербайджанского технического университета (AzTU).
Стоит отметить, что в соответствии с политикой корпоративной социальной ответственности в поддержку образования, Nar установил долгосрочное сотрудничество с AzTU. В рамках сотрудничества в университете работает Nar GSM лаборатория, техническая команда Nar проводит тренинги по основам мобильной связи, а студенты AzTU привлекаются к программам стажировок.