https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_42c5d82ab64d679f1a0a5b684_o.jpg
Ölkələr arasında mülki aviasiya sahəsində gələcək əməkdaşlığın məqsəd və vəzifələri AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərovla Qırğızıstan Baş nazirinin müavini Bakıt Torobayev arasında keçirilən görüşdə müzakirə olunub.
Tərəflər əməkdaşlığın səmərəliliyinin artırılması ideyalarını müzakirə edib, həmçinin ölkələr arasında hava əlaqələrinin açılması üçün müəyyən tədbirləri təyin edib.
Cahangir Əsgərov qeyd edib ki, aviasiya sahəsində səmərəli əməkdaşlıq ölkələr arasında qarşılıqlı münasibətləri əhəmiyyətli dərəcədə möhkəmləndirəcək, onların iqtisadi, mədəni və turizm əlaqələrinin inkişafına töhfə verəcək.
Bakıt Torobayev Azərbaycanın mülki aviasiya sahəsində əldə etdiyi nailiyyətləri yüksək qiymətləndirib və bu sahədə ölkələr arasında ikitərəfli əməkdaşlığın uğurla inkişaf edəcəyinə əminliyini bildirib. Onun sözlərinə görə, tərəfdaşlıq ölkələr arasında işgüzar və turizm əlaqələrinin möhkəmlənməsinə müsbət təsir göstərəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_42c5d82ab64d679f1a0a5b684_o.jpg
The goals and objectives of further cooperation in the field of civil aviation between the countries were discussed on March 1 at a meeting of AZAL President Jahangir Asgarov and Deputy Prime Minister of Kyrgyzstan Bakyt Torobayev.
The parties discussed ideas to improve the effectiveness of cooperation and also identified specific measures to open air traffic between the countries.
Jahangir Asgarov noted that effective cooperation in the field of aviation would significantly strengthen relations between the countries, contributing to the development of their economic, cultural and tourism ties.
Bakyt Torobayev highly appreciated the achievements of Azerbaijan in the field of civil aviation and expressed confidence that bilateral cooperation between the countries in this field would develop successfully. According to him, the partnership will have a positive impact on strengthening business and tourism ties between the countries.