https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_42c5d82ab64d679f1a0a5b684_o.jpg
Ölkələr arasında mülki aviasiya sahəsində gələcək əməkdaşlığın məqsəd və vəzifələri AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərovla Qırğızıstan Baş nazirinin müavini Bakıt Torobayev arasında keçirilən görüşdə müzakirə olunub.
Tərəflər əməkdaşlığın səmərəliliyinin artırılması ideyalarını müzakirə edib, həmçinin ölkələr arasında hava əlaqələrinin açılması üçün müəyyən tədbirləri təyin edib.
Cahangir Əsgərov qeyd edib ki, aviasiya sahəsində səmərəli əməkdaşlıq ölkələr arasında qarşılıqlı münasibətləri əhəmiyyətli dərəcədə möhkəmləndirəcək, onların iqtisadi, mədəni və turizm əlaqələrinin inkişafına töhfə verəcək.
Bakıt Torobayev Azərbaycanın mülki aviasiya sahəsində əldə etdiyi nailiyyətləri yüksək qiymətləndirib və bu sahədə ölkələr arasında ikitərəfli əməkdaşlığın uğurla inkişaf edəcəyinə əminliyini bildirib. Onun sözlərinə görə, tərəfdaşlıq ölkələr arasında işgüzar və turizm əlaqələrinin möhkəmlənməsinə müsbət təsir göstərəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_42c5d82ab64d679f1a0a5b684_o.jpg
Цели и задачи дальнейшего сотрудничества в сфере гражданской авиации между странами были обсуждены на встрече президента AZAL Джахангира Аскерова и вице-премьера Кыргызстана Бакыта Торобаева.
Стороны обсудили идеи по повышению эффективности сотрудничества, а также определили конкретные меры для открытия авиасообщения между странами.
Джахангир Аскеров отметил, что эффективное сотрудничество в сфере авиации значительно укрепит взаимоотношения между странами, способствуя развитию их экономических, культурных, туристических связей.
Бакыт Торобаев высоко оценил достижения Азербайджана в сфере гражданской авиации и выразил уверенность, что двустороннее сотрудничество между странами в этой сфере будет успешно развиваться. По его словам, партнерство позитивно скажется на укреплении деловых и туристических связей между странами.