https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5515e2738821d95df598ff874_o.jpg
2023-cü ilin döyüş hazırlığı planına müvafiq olaraq Azərbaycan Ordusunda hərbi qulluqçuların fərdi bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi, eləcə də bölmələrin döyüş qabiliyyətinin daha da artırılması məqsədilə təlim və məşğələlər davam etdirilir.
Plana əsasən piyadaların döyüş maşınları (PDM) ekipajları ilə sürücülük və atəş hazırlığı üzrə praktiki çalışmalar yerinə yetirilib.
Keçirilən çalışmalarda əsas diqqət sürücü-mexaniklərin döyüş texnikasını idarəetmə qabiliyyətlərinin, eləcə də tuşlayıcı operatorların zirehli texnikadan hərəkətdə və dayanaraq atəş açma bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə yönəldilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5515e2738821d95df598ff874_o.jpg
In accordance with the combat training plan for 2023, exercises and classes are being continued in the Azerbaijan Army to improve the individual skills of military personnel, as well as to further increase the combat capability of the units.
According to the plan, practical exercises on driving and shooting training were carried out with infantry fighting vehicle crews.
In the conducted exercises, the main attention was focused on working out the capabilities of driver mechanics on driving combat equipment, as well as the capability of gunner-operators to shoot from armored vehicles in motion and motionless states.