https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_ebbbabb2b80a8446aa16a6019_o.jpg
Azərbaycan Ordusunun hərbi tibb personalı Kahramanmaraşda Türkiyə Səhiyyə Nazirliyi və Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələri ilə qarşılıqlı əlaqədə fəaliyyətini davam etdirir.
Qardaş ölkədə baş vermiş zəlzələdə zərərçəkənlərə yardım göstərən tibb heyətimiz tərəfindən növbəti 10 cərrahi əməliyyat uğurla icra olunub, həmçinin xəsarət alan 49 nəfər müayinə edilib.
Hərbi həkimlərimiz bu günədək ümumilikdə 71 cərrahi əməliyyat icra edib, 468 nəfərə isə ambulator yardım göstərib.
Qeyd edək ki, ümumi cərrah, travmatoloq, LOR cərrah, oftalmoloq, neyrocərrah, revmatoloq, anestezioloq, plastik-rekonstruktiv cərrah, feldşer, əməliyyat tibb bacıları və anestezistlər olmaqla, Azərbaycan Ordusunun 20 nəfərlik hərbi tibb personalı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən Türkiyəyə ezam olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_ebbbabb2b80a8446aa16a6019_o.jpg
Военный медицинский персонал Азербайджанской Армии продолжает свою деятельность в Кахраманмараше во взаимодействии с представителями Министерства здравоохранения и Вооруженных сил Турции.
Наш медицинский персонал, оказывающий помощь пострадавшим от землетрясения в братской стране, успешно выполнил очередные 10 хирургических операций, были проведены обследования 49 пострадавших.
В целом, азербайджанскими военными врачами на сегодняшний день выполнена 71 хирургическая операция, оказана амбулаторная помощь 468 пострадавшим.
Отметим, что военный медицинский персонал Азербайджанской Армии в составе 20 человек, включая хирурга общего профиля, травматолога, хирурга-отоларинголога, офтальмолога, нейрохирурга, ревматолога, анестезиолога, реконструктивного пластического хирурга, фельдшера, операционных медсестер и анестезистов, командирован в Турцию по указанию Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.