Kapital Bank müştərilərə göstərdiyi xidmət şəbəkəsini genişləndirərək daha bir yeni filialının açılışını həyata keçirdi. Filial, 44 günlük Vətən Müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan, Kapital Bank-ın əməkdaşı olan Fərhad Fərhadlının adını daşıyır. Yeni filial Fərhadın boya-başa çatdığı Sumqayıt şəhərində açıldı. Sumqayıt şəhəri, 3-cü mikrorayon, Sülh küçəsi 33D ünvanında fəaliyyət göstərən filial müştərilərə ənənəvi bank xidmətləri göstərmək üçün bütün zəruri imkanlara və şəraitə malikdir.
Açılış mərasimində Fərhad Fərhadlının ailə üzvləri, valideynləri, bizə əmanət qoyduğu qızı İnci, həmçinin Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının və Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin rəhbər şəxsləri iştirak edirdi. Tədbir zamanı çıxış edən qonaqlar Fərhadın həyatı, ailəsi, təhsili, karyerası, şəxsi keyfiyyətləri barədə olan xatirələri ilə bölüşdülər. Filialın daxilində tərtib edilmiş xüsusi guşəyə Kapital Bank adından əklil qoyuldu.
Qeyd edək ki, Fərhad Fərhadlı 8 dekabr 1993-cü ildə Sumqayıt şəhərində anadan olub. 2011-ci ildə Sumqayıtdakı 12 saylı orta məktəbi bitirib, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin Menecment ixtisasına qəbul olub. 2016-cı ildə hərbi xidmətə yollanıb. Aprel döyüşlərində də iştirak edib. 2017-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin İdarə olunması ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
44 günlük Vətən Müharibəsi zamanı Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və qarşısına qoyulan vəzifə və tapşırıqları yerinə yetirən zaman, 20 oktyabr 2020-ci il tarixində düşmən üzərinə hücuma keçərkən 3 yaralını xilas edib, 4-cü yaralını çıxararkən şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Azərbaycan Respublikası Prezidenti, cənab Ali Baş Komandan İlham Əliyevin imzaladığı müvafiq sərəncamlara əsasən Fərhad Fərhadlı ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olunmasına görə” və “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.

Kapital Bank представил новый филиал, который будет носить имя Фархада Фархадлы, сотрудника Kapital Bank, героически погибшего в 44-дневной Отечественной войне. Новый офис находится на улице Сульх 33Д (3-й микрорайон) в Сумгайыте, городе, где родился и вырос Фархад. Филиал имеет все необходимые условия и возможности для предоставления традиционных банковских услуг на самом высоком уровне.
На церемонии открытия присутствовали члены семьи Фархада, его родители и дочь Инджи. В мероприятии также приняли участие председатель правления Kapital Bank Ровшан Аллахвердиев, руководящие лица Центрального банка Азербайджанской Республики и Исполнительной власти города Сумгайыт. Выступавшие на открытии филиала гости, поделились своими воспоминаниями о жизни, семье, образовании, карьере и личных качествах Фархада. В специальном мемориальном уголке внутри филиала был возложен венок от имени Kapital Bank.
Фархад Фархадлы родился 8 декабря 1993 года в Сумгайыте. В 2011 году окончил Сумгайытскую городскую среднюю школу №12 и поступил в Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности по специальности «Менеджмент». В 2016 году ушел на военную службу. Он также участвовал в апрельских боях. В 2017–2018 годах получил степень магистра в области управления бизнесом Азербайджанского государственного экономического университета.
В ходе 44-дневной Отечественной войны Фархад участвовал в боевых действиях по восстановлению территориальной целостности Азербайджана и при выполнении поставленных задач, 20 октября 2020 года во время контрнаступления на противника спас трех раненых товарищей и пал смертью храбрых, помогая четвертому. Согласно соответствующим указам, подписанным Президентом Азербайджанской Республики, Верховным Главнокомандующим Ильхамом Алиевым, Фархад Фархадлы был посмертно награжден медалями «За Родину», «За освобождение Физули» и «За освобождение Ходжавенда».