İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir
İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir
İraqın milli aviadaşıyıcısı Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna daha bir istiqamətdə müntəzəm reyslər yerinə yetirməyə başlayır.
2 fevral tarixindən etibarən “Iraqi Airways” həftədə bir dəfə Kərkük-Bakı-Kərkük marşrutu üzrə uçuşlar həyata keçirəcək.
İraq aviadaşıyıcısının təyyarəsi yerli vaxtla saat 13:37-də Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurla eniş edib.
“Bakı hava limanı bütün sərnişinləri üçün xoş və təhlükəsiz mühit yaratmağa çalışır və geniş xidmət növləri təklif edir. Azərbaycan və İraq arasında hava əlaqələrinin genişləndirilməsi iki ölkə arasında münasibətlərin gələcək inkişafına mühüm töhfə verəcək”, - deyə aeroportunun direktoru Teymur Həsənov bildirib.
Xatırladaq ki, Azərbaycan və İraq paytaxtları arasında ilk birbaşa reys artıq 2023-cü il noyabrın 19-da həyata keçirilib.
Uçuşlar haqqında daha ətraflı məlumatla sərnişinlər aviaşirkətin www.flyiraqiairways.com rəsmi saytında tanış ola bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_b0503bdb65eb65c6acd541fa3_o.jpg
The national air carrier of Iraq is starting to operate regular flights to Heydar Aliyev International Airport in one more direction.
Starting from 2 february, Iraqi Airways will operate flights on the Kirkuk-Baku-Kirkuk route once a week.
The Iraqi air carrier's plane successfully landed at Heydar Aliyev International Airport at 13:37 local time.
“Baku Airport strives to create a pleasant and safe environment for all our passengers and offers a wide range of services. The expansion of air traffic between Azerbaijan and Iraq has made an important contribution to the further development of ties between the two countries,” said Teymur Hasanov, Director of Heydar Aliyev International Airport.
Remind you that the first direct flight between the capitals of Azerbaijan and Iraq was carried out on November 19, 2023.
Passengers can obtain more detailed information about flights on the airline’s official website www.flyiraqiairways.com.