İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir
İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir İraq və Azərbaycan arasında hava əlaqəsi inkişaf edir
İraqın milli aviadaşıyıcısı Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna daha bir istiqamətdə müntəzəm reyslər yerinə yetirməyə başlayır.
2 fevral tarixindən etibarən “Iraqi Airways” həftədə bir dəfə Kərkük-Bakı-Kərkük marşrutu üzrə uçuşlar həyata keçirəcək.
İraq aviadaşıyıcısının təyyarəsi yerli vaxtla saat 13:37-də Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurla eniş edib.
“Bakı hava limanı bütün sərnişinləri üçün xoş və təhlükəsiz mühit yaratmağa çalışır və geniş xidmət növləri təklif edir. Azərbaycan və İraq arasında hava əlaqələrinin genişləndirilməsi iki ölkə arasında münasibətlərin gələcək inkişafına mühüm töhfə verəcək”, - deyə aeroportunun direktoru Teymur Həsənov bildirib.
Xatırladaq ki, Azərbaycan və İraq paytaxtları arasında ilk birbaşa reys artıq 2023-cü il noyabrın 19-da həyata keçirilib.
Uçuşlar haqqında daha ətraflı məlumatla sərnişinlər aviaşirkətin www.flyiraqiairways.com rəsmi saytında tanış ola bilərlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_b0503bdb65eb65c6acd541fa3_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Ирака приступает к выполнению регулярных рейсов в Международный аэропорт Гейдар Алиев еще по одному направлению.
Начиная с 2 февраля «Iraqi Airways» один раз в неделю будет осуществлять полеты по маршруту Киркук-Баку-Киркук.
Самолет иракского перевозчика успешно приземлился в Международном аэропорту Гейдар Алиев в 13:37 по местному времени.
«Бакинский аэропорт стремится создать приятные и безопасные условия для всех наших пассажиров и предлагает широкий спектр услуг. Расширение воздушного сообщения между Азербайджаном и Ираком внесет важный вклад в дальнейшее развитие отношений между двумя странами", - сказал директор Международного аэропорта Гейдар Алиев Теймур Гасанов.
Напомним, что первый прямой рейс между столицами Азербайджана и Ирака был осуществлен уже 19 ноября 2023 года.
Более подробную информацию о рейсах пассажиры могут получить на официальном сайте авиакомпании www.flyiraqiairways.com.