Azərbaycan və Mərakeş arasında viza rejimi ləğv edilir
larının sahiblərini viza tələbindən azad edir. Bu, Milli Məclisin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin bu gün keçiriləcək iclasının gündəliyinə daxil edilən “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Mərakeş Krallığı Hökuməti a ...
BYD: Elektrikli Avtomobillər və Sürətli İnkişaf
... marka halına gəlib. BYD-nin Mühüm Məhsul Qrupları 1. Elektrikli avtomobillər (EV): BYD müxtəlif modelləri ilə sedan, SUV və avtobus kimi geniş elektrikli nəqliyyat vasitələri
felinə malikdir. BYD-nin Song Plus, Tang və Han kimi məşhur modelləri inkişaf etmiş texnologiyalar və ətraf mühitə dost sürətlər tə ...
Rüxsarə Məmmədovanın doğum gününə "etiraf..."
... k olar, yoxa çıxmaq üzrədir. Özü də o janr insandan bir növ daxilən, mənən "böyüklük" tələb edir. O, hansı janrdı? Əsgər: Bilmədim, Məryəm. Xəbər, müsahibə, re
aj, məqalə, esse, müəyyən mənada korrespondensiya və s. işləkdir. Rəhmətlik Famil Mehdinin publisistikasında janr məsələlərinə ge ...
Dilarə Kazımova "Port Music Fest"ə damğa vurdu!
... Müğənni Dilarə Kazımova "
Music Fest" festivalına geyimi ilə damğa vurub. innews.media xəbər verir ki, sənətçi gecədəki performansı ilə yanaşı tərzi ilə çox danışılıb. Səhnə "look" ilə diqqət çəkən Kazımova fotoqraf Oruc Oruclunun kamerası qarşısına keçərək, bir- birindən ...
“Dərəlyəzə, Paşalıya qayıtmaq arzusuyla Her-herlilərlə bir gün” adlı tədbir keçirilib
... işğal altında saxlamışdır. Əzəli türk yurdu sayılan Qərbi Azər¬baycanda azərbaycanlılar 1905-1906, 1918-1920, 1948-1953 və 1988-1991-ci illərdə tarixi torpaqlarından de
asiya olunmuşlar. 1988-ci ildə keçmiş ŞSRİ-nin süqutu ərəfə¬sində erməni millətçi separatizmi yaranmış dağıdıcı proseslər ...
Bu dondurmalarda təhlükəli bakteriya aşkarlandı: dövlət qurumu hərəkətə keçdi - VİDEO
... məsələ ilə bağlı monitorinqlər aparır. Məlum olub ki, dondurmalarda həyati təhlükə yaradacaq bakterialar aşkarlanıb. Daha ətraflı AzTV Xəbər komandasının hazırladığı re
ajda : ...
AQTA uyğunsuzluq aşkarlanan dondurmalarla bağlı qanunvericiliyə uyğun tədbirlər görür
... Fiziki şəxs Yusubova Səringül Kərəm qızı 22.04.2024-22.02.2025 Enterobacteriaceae bakteriyası 8 “Zoluşka” əmtəə nişanlı
ağallı Eskimo dondurma 10.04.2024-10.02.2025 Enterobacteriaceae bakteriyası 9 “Selena" ...
Pedaqoji Universitetin “Brend tələbə”ləri ilə görüş keçirilib
... İyunun 14-də “AzEdu.az” təhsil
alının tələbələr arasında sağlam rəqabətlilik mühiti yaratmaq, aktiv gəncləri daha geniş müstəvidə tanıtmaq və onların bacarıqlarını digər tələbələrə, eləcə də tələbə olmaq istəyənlərə çatdırmaq məqsədilə icra etdiyi layihə çərçivəsində Pedaqoji Univ ...
Nağdsız qaydada alınmış yaşayış və qeyri-yaşayış sahələrinə görə ödənilmiş ƏDV-nin 33,5 mln. manatı vətəndaşlara geri qaytarılıb - VİDEO
... qtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti (DVX) tərəfindən həyata keçirilən layihə uğurla davam etdirilməkdədir. 2022-ci ilin noyabrından 2024-cü il iyunun 1-dək müvafiq
al üzrərindən ümumilikdə 15.897 müraciət daxil olub ki, həmin müraciətlərdən 8.363-ü üzrə 33,5 mln. manat vəsaitin ödənilməsi t ...
Bakı aeroportunda 2024-cü ilin may ayında sərnişin dövriyyəsi 36% artıb
u 2024-cü ilin may ayında 625 mindən çox sərnişinə xidmət göstərib. Bu rəqəm 460 min sərnişinin daşındığı ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 36% çoxdur. May ayında 14-ü aşağıbüdcəli (loukoster) olmaqla, 34 aviaşirkət 4905 uçuş həyata keçirib. Beynəlxalq marşrutla ...
Peşəkar mühasib sertifikatı imtahanının I mərhələsi üzrə iyulun 14-də keçiriləcək imtahana qeydiyyat elan edilib
... birinə malik olduğu hallarda keçiriləcək imtahanın birinci mərhələsindən azad edilir: 2.8.1. İmtiyazlı və Sertifikatlaşmış Mühasiblər Assosiasiyasının FR - “Financial Re
ing” imtahanını müvəffəqiyyətlə keçməsi barədə sənədə və ya “DipIFR” sertifikatına; 2.8.2. İmtiyazlı İdar ...
Kadinin agenti “Qarabağ”ın futbolçuya təklif göndərdiyini təsdiqlədi
... "Qarabağ" sabiq futbolçusu Kadi Borgesin transferi üçün Rusiyanın "Krasnodar" klubuna təklif göndərib. Bu barədə yarımmüdafiəçinin agenti Helsio Alisk "RB S
"a açıqlama verib. O, Azərbaycan çempionunun oyunçu üçün təklif göndərdiyini təsdiqləyib: "Qarabağ" həqiqətən Ka ...

Speaker of Milli Majlis Sahiba Gafarova, Speaker of Senate of Oliy Majilis of Uzbekistan Tanzila Narbayeva Make a Press Statement
... Majlis of the Republic of Uzbekistan as well as of the two Roadmaps for the development of the inter-parliamentary co-operation. Speaker Sahiba Gafarova expressed her satisfaction with the mutual sup
on all matters within the framework of international parliamentary organisations. Furthermore, Speaker Sahiba Gafarova expressed her confidenc ...
Joint venture set up for Azerbaijan-Central Asia Green Energy Corridor project
... Company, and National Electric Grids of Uzbekistan OJSC for the implementation of the Azerbaijan-Central Asia Green Energy Corridor project. Deputy Energy Minister Elnur Soltanov spoke about the im
ance of the Agreement on Strategic Partnership in the field of development and transmission of green energy between the governments of the Republi ...
Sahiba Gafarova: Trustful Personal Bonds and Regular Contacts of Presidents of Azerbaijan and Uzbekistan Broaden our Countries’ Relations Further
... aty unanimously in October last year. The Speaker then remarked that our countries’ positions on regional and international issues are akin, which is demonstrable in our unwavering mutual sup
in international entities. ...
Opening Ceremony for First Uzbek-Azerbaijani Inter-Parliamentary Forum is Held
... s behind the expansion of the links between our states. In her opinion, our countries’ positions on regional and international issues are akin, which is demonstrable in our unwavering mutual sup
in international entities. Underlining another crucial aspect of the Azerbaijani-Uzbek relations, namely, Uzbekistan’s unchanging and fi ...
The Prosecutor General's Office has initiated a criminal case over the brutality committed against Azerbaijanis in Yekaterinburg
... bodies being exposed to multiple blows with hard, blunt objects, by public officials of the operational-search authorities of the Russian Federation, both during the detention process and their trans
ation, and in the administrative buildings of operational-search authorities. As a result, Mr Huseyn Safarov, a 60-year-old citizen of the Repu ...
Kapital Bank’s “PO Growth” development program trains future product managers
... successfully completed its “PO Growth” development program aimed at strengthening product-oriented thinking and attracting young talent to the field. Participants of the program had the op
unity to gain comprehensive knowledge of the entire product lifecycle – from ideation, initial research, and needs assessment to launch and ...
Birmarket - the e-commerce platform of the Bir digital ecosystem
... Umico, known for offering limitless op
unities in e-commerce, will now operate under the Birmarket brand. Having successfully completed its rebranding, the e-commerce platform already provides a unique shopping experience to more than 2 million customers. As the largest e-commerce platform in Azerbaijan, Birmarket offers thousands of pro ...
Mastercard-CrescentRating Global Muslim Travel Index reveals trends shaping the future of Halal travel
... 10th annual re
spotlights leading Muslim-friendly destinations worldwide As awareness of Muslim travelers’ needs grows, Halal travel is increasingly shaping how destinations design and deliver experiences. According to the newly released 2025 Mastercard-CrescentRating Global Muslim Travel Index (GMTI), international Muslim arrivals rea ...
BSU Graduate to Pursue Master’s Degree at Top South Korean University
... University (BSU), has been admitted to the prestigious Korea University in South Korea to pursue her master’s degree in Public Health (Public Health and Social Epidemiology). She won this op
unity through the highly competitive Global Korea Scholarship (GKS) program, an international full scholarship funded by the Republic of Korea. Ou ...
Speaker of Milli Majlis Sahiba Gafarova Arrives in Uzbekistan on a Working Visit
... Republic of Uzbekistan on a working visit on 30 June in order to take part in the 1st Uzbekistan-Azerbaijan Inter-Parliamentary Forum. Speaker Sahiba Gafarova was welcomed at the international air
of the town of Urgench by Speaker of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan Tanzila Narbayeva and other officials. During ...
An affordable and accessible financial opportunity from AccessBank: Up to 40,000 AZN in cash loans
... rovided at the time of application. AccessBank also provides a loan calculator, allowing customers to estimate their monthly payments in advance. This helps ensure better financial planning and sup
s more informed decision-making. Individuals who wish to obtain a loan can also benefit from the online credit service, allowing them to receiv ...
BSU Vice-Rector Attends Academic Conference of Turkic States
... . The conference brought together representatives from universities in Azerbaijan, Türkiye, Hungary, Kazakhstan, Uzbekistan, and Kyrgyzstan. Participants discussed establishing a joint fund to sup